урок 2 Природознавство 1 клас

+8

No comments posted yet

Comments

Mariana2015 (3 years ago)

mariana2015

Slide 1

Природознавство 1 клас

Slide 2

ТЕМА І. СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ

Slide 3

Організаційна вправа «Погода»

Slide 4

Тема уроку: Що треба знати про природу. Жива і нежива природа Урок 2

Slide 5

Сьогодні на уроці ми вивчимо:

Slide 6

Де ви живете? Хто мешкає разом із вами? Що вас оточує? Світ, у якому ти живеш, називається навколишнім світом.

Slide 7

Вірш як пісня чи казка, яка оспівує природу Гляньте, ліс вдалині темніє, Але я вам сказати мушу, Він розказувать казку вміє, Має він поетичну душу.   І живуть в лісі звірі, птахи, Для людей вони загадкові. І великі, й малі комахи Дуже дивні, а ще казкові.   А людина живе у світі, Як природи рідна дитина, Без довкілля не може й миті На землі цій прожить людина.   Без повітря і без водички, І без сонечка, й сині неба. І без квіточки, без травички... Та природу вивчати треба.   Щоб не скривдити, не зламати, А в гармонії з світом жити. Тож природу нам треба знати, Бо прийшли ми у світ — любити! —    Які казки може розповісти ліс? —    Чому необхідно вивчати природу? —    Як ви розумієте слова «в гармонії з світом жити»? Потрібно природу вивчати, щоб для нас написати книжки, щоб діти могли про все дізнатися. А нам слід бути спостережливими, щоб бачити і пізнавати цей великий світ і всі загадки у ньому, бо їх безліч!

Slide 8

Спостереження навколишнього середовища Улітку ви купалися в річці, озері, деякі — в морі. Ви спостерігали дощ, веселку, дивилися на птахів. І ліс, і річка, і небо, і повітря, яким ми дихаємо, і вода, яку ми п’ємо, і дощ, і сніг — усе це природа. Не належить до природи лише те, що зроблено руками людини.

Slide 9

Світ природи Порівняйте між собою Сонце, повітря, воду, птаха, рослини, каміння і велосипед, сукню, будинок, цеглу. Чим відрізняються ці групи предметів?

Slide 10

Що із зображеного на малюнках ми бачимо по дорозі до школи? Усі предмети, що нас оточують, називають тілами.

Slide 11

Тіла природи

Slide 12

Подумайте та назвіть, що із тіл відносять до живої природи, а які до неживої.

Slide 13

До тіл живої природи відносять:

Slide 14

До тіл неживої природи відносять:

Slide 15

Допоможи Тарасу дійти до школи. Приготуйте кружечки: зелені та коричневі. Тіла живої природи накрийте зеленими кружечками, а неживої природи – коричневими.

Slide 16

Фізкультхвилинка Музична фізкультхвилинка «Мама і я»

Slide 17

Робота в парах Назвіть тіла живої і неживої природи на малюнку

Slide 18

Проаналізуйте зображення

Slide 19

Проаналізуйте зображення

Slide 20

Проведення дослідження Зараз осінь. В’яне листя. Тільки не хочеться деревам з листям розлучатися. А вітер міцнішає, так і хоче лист відірвати, на холодну землю кинути. Але ось один лист краї загнув, майже трубочкою згорнувся. Підставляє вітру круглі боки листок, вітер на нього з усіх боків дме, а зірвати не може. Чому? Проведемо дослід: візьміть аркуш паперу за краї та підніміть його. Що сталося? А тепер згорніть аркуш у тугу трубочку. Спробуйте її зігнути. Легко це зробити? Ось чому і вітер безсилий проти листка, зігнутого трубочкою. Побачила одного разу людина такий листок. Замислилася. І придумала міст через річку у вигляді такої трубочки. Великий міст, у тисячу метрів завдовжки. Як ви вважаєте, який міст утворився? —    Що допомогло людині таке вигадати? —    Природа, як книга, яку не можна прочитати до кінця і яка дає людині нові ідеї.

Slide 21

Гра «Постав своє запитання» Чому восени жовтіє листя? Чому листя опадає на зиму? Чому одні птахи відлітають на південь, а інші залишаються на зимівлю? Тепер ловіть м’яч і ставте свої запитання, на які хотіли б отримати відповіді на уроках природознавства.

Slide 22

Змагання 1) Хто назве більше предметів, створених людиною 2) Які із зображених предметів створені руками людини, а які - ні?

Slide 23

Підсумок уроку Усе, що нас оточує – це навколишній світ. У ньому природа об'єднується з предметами, створеними людиною.

Slide 24

Рефлексія

Summary: Навчальна комп'ютерна презентація для уроку природознавства у 1 класі. Урок №2. Тема уроку: Що треба знати про природу. Жива і нежива природа

URL: