урок 7 Природознавство 1 клас

+30

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Природознавство 1 клас

Slide 2

ТЕМА І. СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ

Slide 3

Організаційна вправа «Погода»

Slide 4

Тема уроку: Дослідження дрібних частин предмета Урок 7

Slide 5

Сьогодні на уроці ми вивчимо:

Slide 6

Явища природи Щоб знати природу, потрібно спостерігати за предметами, явищами природи. У природі повсякчас відбуваються різноманітні зміни, які називаються явищами природи. Істоти живої та предмети неживої природи, за якими ви спостерігатимете, називаються предметами спостереження.

Slide 7

Основні правила спостереження —    Спостерігатимете за явищами природи ви вранці, коли йтимете до школи. 1) Розгорніть щоденники спостереження. Явища природи позначають спеціальними умовними позначками. 2)  Відзначте сьогоднішню погоду: стан неба, опади, вітер. Спостерігайте не тільки за явищами, а й за предметами живої та неживої природи, знаходьте у природі цікавинки, підмічайте, кому потрібно допомогти, яку корисну справу слід зробити у довкіллі. —    Як проводять спостереження? (За допомогою власних органів чуття та спеціальних приладів.) —    Якими повинні бути спостерігачі? Звісно, розумними, терплячими, уважними, точними, охайними. І тому вчіться бути такими.

Slide 8

Спостереження в природі (умовні позначки елементів погоди)

Slide 9

Які саме прилади допоможуть спостерігати?

Slide 10

Дослідження дрібних деталей предметів за допомогою лупи Практична робота.

Slide 11

Розгляньте лупу. Вона складається з ручки і збільшуваного скла

Slide 12

Ознайомлення з лупою Лупа або, як її ще називають, збільшувальне скло, є одним із найбільш простих приладів, за допомогою яких людина розширює можливості свого зору. Бачити лупу і користуватися нею доводилося, імовірно, багато кому з вас. Поміщаючи лупу між оком і предметом, ви бачите цей предмет у збільшеному вигляді, отримуючи можливість розгледіти такі деталі предмета, що непомітні неозброєному оку. Лупа дає людині велику користь. її постійно використовують у своїй роботі годинникарі, майстри, які мають справу з різними дрібними механізмами, а також працівники багатьох інших професій. Користування лупою значно полегшує їх працю, збільшує її продуктивність і підвищує якість.

Slide 13

Проведення дослідів. Робота в парах Інструктаж з правил безпеки під час проведення дослідів Рекомендації щодо підготовки до дослідів. Для першого досліду знадобляться пакетики з чаєм (м’ятним, лимонним, суничним). Роздавальним матеріалом можуть бути пакетики з листям смородини, кропу, м’яти, часточками часнику, зернами кави. Для другого досліду використовують одноразові скляночки з різними соками (яблучним, томатним, морквяним). Можна використовувати мінеральну воду, зелений чай. Для третього досліду слід підготувати чисто вимиті баночки з крупною сіллю, цукровим піском, крохмалем, борошном, маленькі одноразові ложечки і тарілочки

Slide 14

Розгляньте малюнки. Розкажіть, що на них зображено

Slide 15

Розгляньте фото. Знайдіть серед морських камінців три камінчики, які збільшила лупа. Щоб розглянути тіло, лупу беруть у руку і наближають її на таку відстань, за якої видимість стає більш чіткою.

Slide 16

Розгляньте за допомогою лупи кленовий листочок. Що ви побачили?

Slide 17

Дослідницька лабораторія Для того, щоб побачити дрібні деталі, предмети, потрібна лупа. Завдання За допомогою лупи роздивися піщинки, свою долоньку, проведену у зошиті лінію.

Slide 18

Фізкультхвилинка

Slide 19

Обговорення результатів проведених дослідів 1. За підсумками першого досліду, розповісти про предмети, які вдалося упізнати за запахом. 2. Зробити висновки про хід другого досліду. Вдалося розпізнати за смаком. Які напої вам удалося визначити? 3) У третьому досліді для визначення речовин використали два органи чуття. Так, наприклад, борошно і крохмаль відрізнили від цукру і солі із зав’язаними очима на дотик, а цукровий пісок — від крупної солі, крохмаль — від борошна можна відрізнити і за смаком.  

Slide 20

Гра «Джерело звуку» Діти заплющіть очі та намагайтеся визначити джерело звуку. Який орган чуття вам допоміг? Як називається це чуття? Дощ з грозою Море і дельфіни Зима

Slide 21

Знайдіть предмети, які збільшують зображення, що сприймаються оком

Slide 22

Оберіть, які звуки може почути людське вухо

Slide 23

Які запахи може відчути людський ніс?

Slide 24

Рефлексія Що нового ви дізналися на уроці? — Назвіть органи чуття. — Для чого потрібно спостерігати? — Які предмети допомагають нам спостерігати? — Чим спостереження відрізняється від досліду?

Summary: Навчальна комп'ютерна презентація для уроку природознавства у 1 класі . Урок № 7. Тема уроку: Дослідження дрібних частин предмета

URL: