Найдивовижніші істоти нашої планети

+10

No comments posted yet

Comments

Slide 48

Для людини його електричний удар смертельний.

Slide 1

Найдивовижніші тварини, риби та птахи нашої планети Виконавці: Балабанов Михайло Мельник Катерина Омельчук Анастасія

Slide 2

Тварини Птахи Риби

Slide 3

Найдивовижніші тварини Презентацію виконав учень 8-Г класу Києво-Печерського ліцею № 171 “Лідер” Балабанов Михайло

Slide 4

Оберіть цікаву для Вас тему: Цікаві тварини Найбільші тварини Найгучніші тварини Найменші тварини Найшвидші тварини Найрозумніші тварини

Slide 5

Цікаві тварини: Миші створюють дорожні знаки Бабуїн-програміст Пам’ять тварин

Slide 6

Миші створюють дорожні знаки Лісові миші мешкають на великих полях. На цих територіях досить часто відсутні великі предмети, які б допомагали тваринам орієнтуватися, коли вони шукають гнізда або небезпечні ділянки. Тому миші навчилися створювати переносні дорожні знаки з яскравого листя та черепашок, призначені допомагати їм орієнтуватися в полях, шукаючи їжу. Коли миша добре дослідить одне місце, вона забирає свій знак та переміщає його в інше місце.

Slide 7

Бабуїн-програміст Група бабуїнів легко опанувала мову програмування Visual Basic 3.0. Ці мавпи змогли самостійно змінювати програмне налаштування і навіть редагувати атрибути файлів. Якщо показати бабуїну, що багаторівневе меню веде його до деякої потрібної картинки, то мавпа здатна усвідомити та запам’ятати до семи рівнів у меню. Тільки-но бабуїн навчається натискати потрібні клавіші на комп’ютері або користуватися складеним меню, його соціальний статус серед інших мавп різко зростає.

Slide 8

Пам’ять тварин Слон має чудову музичну пам’ять: з дванадцяти чистих тонів, на які його дресирували, слон навіть через рік впізнає дев’ять. Людину, яка погано чи добре з ним вчинила, він буде пам’ятати все життя. Дослідження показали, що подія зберігається у пам’яті собаки близько 5 хв, а кішка пам’ятає її протягом 16 год.

Slide 9

Найбільші тварини Блакиктий кит — найбільша тварина, що колись існувала на Землі. За розміром він більший за самого великого динозавра. Найбільший кит має довжину 33,58 м. Найважчий із відомих китів важив понад 190 т, що відповідає масі 30 слонів чи 150 биків. Найбільша тварина, що мешкає на суші, це африканський слон, який у плечах заввишки 3,96 м та важить понад 12 т.

Slide 10

Найгучніші тварини Ревіння лева можна почути на відстані в декілька миль, а пісні китів – на відстані понад 100 миль. Блакитний кит може створювати звуки гучністю 188 дБ, які чути навіть на відстані понад 850 км. Саме цих тварин називають найгучнішими. До таких тварин можна віднести і мавп ревунів, гучністю голосу яких можуть позаздрити всі тварини.

Slide 11

Найменші тварини Такою твариною вважають кажана з Таїланду, якого ще називають Кітті. Ця тваринка завдовжки всього 2,9-3,3 см, і важить вона 1,7-2 г. Зазначений кажан поступається у розмірах навіть комахам. Друге місце посідає карликова білозубка Саві, яка важить 1,5-2,5 г.

Slide 12

Найшвидші тварини Найшвидшою твариною нашої планети є гепард, здатний бігти зі швидкістю 96 км/год, але не довше 40 с. Це пов’язано з тим, що під час такого швидкого бігу витрачається величезна кількість кисню, яку не можуть відновити легені тварини.

Slide 13

Серед тварин, що мешкають у воді, найшвидшим є кит-убивця, здатний розвивати швидкість до 55,5 км/год. У повітрі рекорд швидкості серед тварин належить великому бурому кажану, результат якого становить 25 км/год.

Slide 14

бізон— 40-50км/год, жирафа— 45-50 км/год, дикий віслюк— 50-55км/год, зебра— 60-65км/год, газель Томсона— 75-80км/год, лев— 75-80км/год. Результати швидкості руху інших тварин:

Slide 15

Найрозумніші тварини Швейцарський професор А. Портман, проводячи дослідження розумових здібностей тварин, з’ясував, що за результатами тесту перше місце посідає людина(215 балів), друге – дельфін, що набрав 190 балів. На третьому місці – слон, а мавпа виявилася лише на четвертому місці.

Slide 16

Декілька дітей, що під час стихійного лиха перебували на пляжі Таїланду, змогли врятуватися завдяки слону. У той момент, коли велетенська хвиля накрила пляж, слон на спині дуже швидко виніс дітей із зони лиха у безпечне місце.

Slide 17

Найдивовижніші птахи Виконала учениця 8 –Г класу Ліцею № 171 Лідер Мельник Катерина

Slide 18

Оберіть цікаву для вас тему Найдовший літун. Найдовший не літун. Найшвидший літун. Перельоти птахів. Різнокольорове пір’я. Цікаві птахи. Галерея

Slide 19

Найдовший літун Королівський альбатрос досягає довжини 107—122 см. Зазвичай розмах крил 280—320 см, але буває і більше. Важить 8 кг Поверхня крил має бути великою, щоб маса тіла птаха під час літання розподілялася рівномірно. Довгі міцні крила — ідеальне пристосування для екстримального польоту.

Slide 20

Найбільша пташка на землі не вміє літати. Це африканский страус. Він 2,5 м заввишки і важить більше 135 кг. Це була б важка робота работа — підняти таку пташку в повітря. Найдовший нелітун

Slide 21

Найшвидший літун Сокіл-сапсан літає зі швидкістю 60 км/год, при полюванні на здобич в “критичний момент" він розвиває швидкість 270-300 км/год. Інший спринтер - це чорний стриж, чия звичайна швидкість розвивається до 120-180 км/год. Інші птахи слідують за ними зі значним відривом: Сіра ворона досягає швидкості 43 км/год, горобець - 39 км/год.

Slide 24

Перельоти птахів Звичайна крачка (Sterna hirundo) залишила своє гніздо на березі озера в Фінляндії приблизно 15 серпня 1996 р. та була впіймана 24 січня 1997 р. біля озер в Гінсленді, шт. Вікторія. Вона пролетіла 25750 км. Найдовша міграція Червона колібрі довжиною 10 см (англ.назв. Long Rufous Humingbird) пролітає шлях з Аляски до Мексики та назад - 10 000 км. А деякі птахи взимку взагалі нікуди не летять..

Slide 25

Різнокольорове пір’я У світі є велика кількість птахів із яскравим та різнобарвним пір’ям. Серед них: павич папуга колібрі

Slide 26

Оберіть цікаву для вас тему Павич Папуга Колібрі

Slide 27

Павич Секрет краси павича Красу пір'я павича Pavo cristatus забезпечує відображаючийся ефект забарвлення. Кожне перо павича має центральне стебло з безліччю зубців на кожній із сторін. А кожен зубець, у свою чергу, складається з шарів двомірної кристалічної структури, зробленої з прутиків меланіну, зв'язаних білком кератином. Кількість прутиків і інтервали між ними управляють віддзеркаленням світла, яке і виробляє різні кольори. Для павичів це зелений, блакитний, темно-синій та навіть білий.

Slide 28

Колібрі У цьому сімействі 123 роди, 319 видів, 656 різновидів. Є колібрі-велетні, розмах крил в яких цілих 15 сантиметрів, вага — 20 грамів, вони більше деяких горобців. Є і малятка, міряють їх на міліметри: 20, 25, 30... Таких на один кілограм доводиться штук п'ятсот-шістсот. Метелик і те, як мовиться, дорогою не поступиться. І марно — при всій своїй мініатюрності колібрі неймовірно забіякуваті і нікому образи не спускають.

Slide 29

Буває, колібрі зграями, а то і поодинці кидаються на яструба або сову. Здавалося б, на що сподіватися колібрі в сутичці з пернатим хижаком, який разів у сто більше? А річ у тому, що у всіх колібрі — і великих і маленьких — є одна властивість, що виділяє їх серед інших птахів, колібрі — чи не єдина птиця, що уміє літати не лише вперед, але і назад і вбік.

Slide 30

Але найдивніше в колібрі — це все ж їх яскраве пір'я. Вбрання колібрі не просто яскраве, не просто красиве. Воно як би світить, виблискує, переливається, як коштовний камінь. Досить недавно, коли пір'їнка з яскравих грудоньок попала у поле зору електронного мікроскопа, з'ясувалося, що порівняння з блиском діамантів зовсім не позбавлене сенсу. У структурі пір'їнок є крихітні бульбашки повітря, вони-то і заломлюють, розщеплюючи на всі кольори сонячний промінь.

Slide 31

Папуга Життєво необхідні всім папугам, а особливо великим, цілющі промені сонця. Взимку опромінюють птахів кварцевою лампою, встановлюючи лампу так, щоб на клітку падало світло, відбите від стін і стелі. Папугам, особливо середнім та великим,таким, що живуть поодинці, життєво важливе спілкування з людиною. Полюбивши людину, папуга прагне «чистити йому пір'їнки», обожнює, коли його гладять і чухають.

Slide 32

Цікаві птахи Імператорські пінгвіни здатні пірнати на глибину до 540 м (!), А тривалість занурення складає до 20 хвилин. Пінгвін може продовжувати плисти навіть тоді, коли запас кисню в тілі вичерпався і став набагато нижче того рівня, при якому професійний водолаз давно б уже вибився з сил. Вчені до цих пір не можуть зрозуміти, як пінгвінам вдається уникати пошкоджень в результаті припливу крові, коли вони з неймовірною швидкістю випливають до поверхні і "Катапультуються" на лід.

Slide 33

Для збереження тепла пінгвіни-самці збираються в групи, в яких їх тіла зігріваються до температури 20 ° C. Пінгвін-самець може вижити поодинці тільки при температурі не нижче 10 ° C, а в групах рівень їх метаболізму знижується на 40%. Іноді пінгвінам навіть доводиться виходити з цієї групи для охолодження. З настанням весни малюків вже з перших днів життя навчають кучкуватися .

Slide 34

Пінгвіни здійснюють свої подорожі в море на відстані до 1900 км. Але як вони у відкритому морі знаходять шлях додому (на сушу)? Дослідники прийшли до висновку, що для орієнтації в морі пінгвіни використовують сонце. Але їм до цих пір не зрозумілий сам механізм цієї здатності. Якщо б пінгвіни не знали, як з відкритого моря повертатися до колонії, вони б уже давно вимерли .

Slide 36

Найдивовижніші риби Виконала учениця 8-Г класу фізико-математичної групи Києво-Печерського ліцею №171 “Лідер” Омельчук Анастасія

Slide 37

Оберіть цікаву для вас тему: Перша риба на планеті Найбільші риби Найменші рибки Літаючі риби Електричні риби Галерея

Slide 38

Перша риба на планеті Перші риби з’явилися у палеозойську еру. Палеозойська ера почалася 590 мільйонів років тому і тривала 342 млн років. Під час палеозою з'явилися великі рослини, риби і земноводні. Кайнозойської ера почалася 65 мільйонів років тому і продовжується до цих пір. У цю пору виникли рослини і тварини, які оточують нас сьогодні.

Slide 39

Найбільші риби Рекордсменами можуть вважатися кілька видів. Найбільша прісноводна риба - білуга, кістково-хрящова риба з сімейства осетрових. Її довжина досягає 4-5 м, вага - 1 400 кг.   Щука досягає величезної величини і глибокої старості. Щуку можна знайти всюди. У нас найбільші щуки водяться в північних річках і озерах, імовірно, через їхню меншу доступність порівняно з південноруськими.

Slide 40

Найбільші риби Від старості риба абсолютно побіліла. Величина її була 19 футів, тобто з лишком 8 аршин, а важила вона 8 пуд. 30 фунтів. Портрет цієї щуки зберігається до цих пір в замку Лаутерн, а скелет і кільце - в Мангеймі. Найбільша щука з коли-небудь спійманих - це історична щука імператора Фрідріха II Барбаросси, випущена їм, як значилося на кільці, в 1230 році в одне озеро поблизу Хайльбронну і витягнуті неводом в 1497 році, тобто через 267 років.

Slide 41

Найбільші риби В Росії був виловлений звичайний, або європейський сом завдовжки 4,6 м і вагою 336 кг. В наші дні будь-яка прісноводна риба, довжина якої перевищує 1.83м , а вага 90 кг, вже вважається великою. У деяких водоймах трапляються екземпляри вагою до півтонни.

Slide 42

Найбільші риби Найбільша прісноводна риба, що мешкає в Південній Америці - це арапаіма, окремі особини досягають 4 м довжини. Арапаіма водиться в Амазонці.

Slide 43

Найменші рибки Самою дрібної і самою легкою прісноводної рибою є карликова пандака. Ця безбарвна і майже прозора рибка живе в озерах острова Лусон на Філіппінах. Довжина тіла самців дорівнює 7,5-9,9 мм, а вага всього 4-5 мг. Не дивлячись на розміри, ці рибки широко використовуються в смаженому вигляді, в суміші з прянощами. Карликова пандака занесена до списку зникаючих видів.

Slide 44

Найменші рибки Самою дрібної промислової рибою можна вважати рибку сінарапан, різновид бичка, що знаходиться під загрозою зникнення і що мешкає тільки в озері Бухі, Філіппіни. Самці досягають усього 10-13 мм в довжину, і для того щоб отримати брикет висушеної риби вагою 454 г, потрібно 70 000 рибок.

Slide 45

Літаючі риби В теплих водах живе приблизно сорок видів літаючих риб. Їх можна побачити в тропічних водах, а найбільша кількість різних видів проживає у водах Карибського моря. Ці риби мають одну головну відмінність від всіх інших - вони вміють літати. Ці рибки здатні парити над гладдю води й іноді долають у такий спосіб відстані в кілька сотень метрів.

Slide 46

Літаючі риби Великі, сильні особи літаючих риб в змозі за одне винирювання з води долати величезні відстані, що досягають 180 метрів. Іноді серії стрибків можуть затягуватися на 40-43 секунди. За такий час рибам вдається перелетіти на відстань в 400 метрів.

Slide 47

Електричні риби Це цікаво: Встановлено, що не менш 300 видів риб мають органи, здатні виробляти електричний струм. Деякі молоді 2-сантиметрові рибки викликають легке поколювання, а дорослі особи, що досягають двометрової довжини, здатні більш ніж 150 разів на годину генерувати розряди напругою 550 вольт.

Slide 48

Електричні риби Електричний вугор виробляє енергію, якої було б достатньо на освітлення 12 лампочок. Найсильнішим роз- рядом володіють прісно-водні риби, які називаються за схожу на вугрів форму тіла електричними вуграми. У південноамериканського вугра напруга струму може досягати 800 В.

Slide 49

Електричні риби Це цікаво: До відомих нам риб які володіють електричним струмом відносяться деякі мальки, акула-молот, скати. Електричні мальки, Маркус, відносяться до слабоелектричних риб. Вже у тижневому віці у личинок, які вилупилися з ікринок, з'являються перші розряди електричного органу.

Slide 50

Водний світ...

Slide 51

Водний світ...

Slide 52

Дякуємо за увагу!

Summary: Автори: Омельчук Анастасія, Мельник Катерина, Балабанов Михайло

URL: