Найдивовижніші істоти нашої планети

+8

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Найдивовижніші істоти нашої планети Автори: Єрмолаєва Аня Голубнича Ксенія Ісупова Поліна

Slide 2

Оберіть цікаву Вам тему: Найдивовижніші тварини Найдивовижніші птахи Найдивовижніші риби

Slide 3

(Єрмолаєва Аня, фізико-математична група, 8г клас, ліцей №171 “Лідер”) Найдивовижніші тварини

Slide 4

Оберіть цікаву підтему: Найбільші тварини Найгучніші тварини Найменші тварини Найшвидші тварини Найрозумніші тварини Цікаві тварини Фотогалерея

Slide 5

Найбільші тварини Блакитний кит – найбільша тварина, що колись існувала на Землі. За розміром він більший за найбільшого динозавра. Найбільший кит має довжину 33, 58 м. Найважчий з відомих китів важив понад 190 т, що відповідає масі 30 слонів чи 150 биків. Найбільша тварина, що мешкає на суші, це африканський слон, який у плечах заввишки 3, 96 м та важить понад 12 т.

Slide 6

Найгучніші тварини Ревіння лева можна почути на відстані в декілька миль, а пісні китів – на відстані понад 100 миль. Блакитний кит може створювати звуки гучністю 188 дБ,які чути навіть на відстані понад 850 км. Саме цих тварин уважають найгучнішими. До таких тварин можна віднести і мавп-ревунів, гучності голосу яких можуть позаздрити всі тварини. Послухай пісню китів!

Slide 7

Найменші тварини Такою твариною вважають кажана з Таїланду, якого ще називають Кітті. Ця тваринка завдовжки всього 2,9-3,3 см, і важить вона 1,7-2 г. Зазначений кажан поступається у розмірах навіть комахам. Друге місце посідає карликова білозубка Саві, яка важить 1,5-2,5 г.

Slide 8

Найшвидші тварини Найшвидшою твариною нашої планети є гепард, здатний бігти із швидкістю 96 км/год, але не довше 40 с. Це пов’язано з тим, що під час такого швидкого бігу витрачається величезна кількість кисню, яку не можуть відновити легені тварини.

Slide 9

Найшвидші тварини Серед тварин, що мешкають у воді, найшвидшим є кит-убивця, здатний розвивати швидкість до 55,5 км/год. У повітрі рекорд швидкості серед тварин належить великому бурому кажану, результат якого становить 25 км/год. Результати швидкості інших тварин: бізон – 40-45 км/год, жирафа – 45-50 км/год, дикий віслюк – 50-55 км/год, зебра – 60-65 км/год, газель Томсона – 75-80 км/год, лев – 75-80 км/год.

Slide 10

Найрозумніші тварини Швейцарський професор А. Портман, проводячи дослідження розумових здібностей тварин, з’ясував, що за результатами тесту перше місце посідає людина (215 балів), друге – дельфін, який набрав 190 балів. На третьому місці – слон, а мавпа виявилася лише на четвертому місці. А як “розмовляють” дельфіни?

Slide 11

Найрозумніші тварини Декілька дітей, що під час стихійного лиха перебували на пляжі Таїланду, змогли врятуватися завдяки слону. У той момент, коли велетенська хвиля накрила пляж, слон на спині дуже швидко виніс дітей із зони лиха у безпечне місце.

Slide 12

Оберіть цікавий слайд на тему “ Цікаві тварини ”: Член підводної експедиції Миші створюють дорожні знаки Бабуїн-програміст Пам’ять тварин Найнеприємніший голос Найкращий “сміттяр”

Slide 13

Член підводної експедиції Цікавою є доля відомого дельфіна Таффі, якмй був членом американської підводної експедиції. Дельфін працював листоношею та провідником, підносив прилади та інструменти. Якщо хтось з аквалангістів запливав дуже далеко в море, Таффі завжди приходив на допомогу, приводячи члена експедиції додому нейлоновому тросі. Після такого дебюту Таффі був прийнятий на службу в один із ракетних полігонів США.

Slide 14

Миші створюють дорожні знаки Лісові миші мешкають на великих полях. На цих територіях досить часто відсітні великі предмети, які б допомогли тваринам орієнтуватися, коли вони шукають гнізда або небезпечні ділянки. Тому миші навчилися створювати переносні дорожні знаки з яскравого листя та черепашок, призначені допомагати їм орієнтуватися в полях, шукаючи їжу.

Slide 15

Бабуїн-програміст Група бабуїнів легко опанувала мову програмування Visual Basic 3.0. Ці мавпи змогли самостійно змінювати програмне забезпечення і навіть редагувати атрибути файлів. Якщо показати бабуїну, що багаторівневе меню веде його до деякої потрібної картинки, то мавпа здатна усвідомити та запам’ятати до семи рівнів у меню.

Slide 16

Пам’ять тварин Слон має чудову музичну пам’ять: з дванадцяти чистих тонів, на які його дресирували, слон навіть через рік впізнає дев’ять. Людину, яка погано чи добре з ним вчинила, він буде пам’ятати все життя. Дослідження показали,що подія зберігається у пам’яті собаки близько 5 хв, а кішка пам’ятає її протягом 16 год.

Slide 17

Найменш приємний голос Австралійці потерпають від того, що навесні у лопатоногих жаб починаються нічні концерти. Ця величезна жаба має найнеприємніший голос у всьому тваринному світі. Її вокальні здібності були відомі ще у стародавньому Римі, з тих пір жаба встигла потрапити майже на всі континенти земної кулі. Ризикнеш послухати?

Slide 18

Найкращий сміттяр Система травлення плямистої гієни здатна перетравлювати кістки, роги, копита й шкіру, тому вона краще від інших хижаків знищує рештки своєї жертви. Здається, її смакові принади трохи відобразилися на її голосі.

Slide 19

Нас оточує казковий світ тварин. І ти можеш побачити та почути його за допомогою нашого фотоальбому.

Slide 24

Найдивовижніші птахи світу (Голубнича Ксенія, фізико-математична група, 8г клас, ліцей №171 “Лідер”)

Slide 25

Оберіть найцікавішу для Вас тему: Найдовший літун Найшвидший літун Перельоти птахів Різнокольорове пір'я Цікаві птахи

Slide 26

Оберіть цікаву тему: Колібрі Страус Птахи-миші Гоацини Фламінго Імператорський пінгвін Павичі

Slide 27

Найшвидший літун Спостереження підтверджують, що сапсан здатен розвивати максимальну швидкість до 200 км/год, коли він каменем кидається вниз з великої висоти, захищаючи свою територію або полюючи на птахів у повітрі. На великій висоті при швидкості літака 700 км/год птах розміром з гуся при зіткненні ударяє в 3 рази сильніше, ніж снаряд із 30-міліметрової зброї.

Slide 28

Найшвидший літун Сокіл-сапсан літає зі швидкістю 60 км/год, при ловлі здобичі він розвиває швидкість 270-300 км/ч. Інший спринтер – це чорний стриж, чия звичайна швидкість складає 120-180 км/год. Власне є й інші прудкі пташки, але їхні рекорди не такі вражаючі.

Slide 29

Найдовший літун Звичайна крачка покинула своє гніздо на березі озера в Фінляндії приблизно 15 серпня 1996 року і була спіймана 24 січня 1997 року поблизу озер в Гіпсленді, шт. Вікторія, Австралія. Вона пролетіла 25 750 км.

Slide 30

Різнокольорове пір'я Взагалі, пір’я розмежо-вується за багатьма крите-ріями: Кількість (від 25 216 до 940 пір’їнок) Колір (часто залежить від харчування) Довжина (до 10,6 м) Структура Розміщення

Slide 31

Різнокольорове пір'я

Slide 32

Перельоти птахів Перед міграцією птах багато їсть, накопичуючи вагу і запасаючи енергію у вигляді підшкірного жиру. Поступово він приходить в стан «перелітного непокойства». Щоб готова до міграції особа відправилась в путь, їй необхідний особливий зовнішній стимул, наприклад зміна погоди.

Slide 33

Колібрі

Slide 34

Колібрі Усім відомо, що найменшою пташкою є колібрі. Довжина маленької пташки – 5,7 см, а вага – 2 г. Колібрі – рекордсмен не лише за габаритами: під час польоту пташка за секунду робить приблизно 90 махів крилами, а її пульс – 1260 ударів на хвилину. Гнізда пташок також надзвичайно мініатюрні: діаметр - до 2 см, а глибина – до 3,10 см. У ньому можуть поміститись яйця, менші за кавові зернятка.

Slide 35

Колібрі У той самий час є гігантський колібрі більших розмірів (довжина до 21,6 см і вагою близько 20 грамів).

Slide 36

Страус

Slide 37

Страус Страус - нелітаючий птах, тому крила у нього слабо розвинуті. Страуси можуть довгий час обходитися без води але при нагоді охоче п'ють воду та купаються. В неволі страуси живуть до 50 років. Живуть гуртами від 10 до 50 птахів. Часто із страусами в савані пасуться стада гну, зебр.

Slide 38

Страус Легенда, що наляканий страус ховає голову в пісок, ймовірно, походить від того факту, що самиця страуса, що сидить на гнізді, у випадку небезпеки розпластує по землі шию і голову, прагнучи стати непомітною на тлі навколишньої савани. Так само діють страуси помітивши хижаків. Якщо до такого птаха наблизитися, він миттєво схоплюється і тікає.

Slide 39

Фламінго

Slide 40

Фламінго Фламінго - суворо колоніальні птахи, гніздування окремими парами не зустрічалось. Дуже часто їхні колонії сягають до 1 000 000 осіб. У природних умовах фламінго живуть довго, проте не відома кількість років життя. В людей доживають до 30 років. Окремі особини - до 50 років.

Slide 41

Фламінго Зовнішній вигляд фламінго примітний. Відносно розмірів тіла це найбільш довгоногі та довгошиї птахи світу. Можливо, такі особливості цих птахів виникли як спосіб охолоджувати голову, максимально піднімаючи її над поверхнею теплого приземного шару повітря. Вагою до 4 кг, завдовжки 90-155 см і розмахом крил до 165 см.

Slide 42

Імператорський пінгвін

Slide 43

Імператорський пінгвін Імператорський пінгвін досягає росту до 1,30 м і важить до 50 кг. Це найбільший зі всіх пінгвінів. Його оперення на спині чорне, а на грудях біле, що робить його у воді менш помітним для ворогів. Під шиєю і на щоках у нього жовто-оранжеве забарвлення. У імператорських пінгвінів існує небагато ворогів, і природний вік цих птахів може досягати 25 років.

Slide 44

Імператорський пінгвін Єдині хижаки, що вбивають дорослого імператорського пінгвіна у воді — це косатки і морські леопарди. На крижинах іноді трапляється, що пташенята імператорського пінгвіна стають здобиччю поморників або гігантського буревісника.

Slide 45

Гоацин

Slide 46

Гоацин Гоацин  — унікальний вид тропічних птахів, єдиний вид свого ряду. Це птах розміром біля 65 см завдовжки, з довгою шиєю і невеликою головою. Тіло коричневе, з світлішими нижніми частинами тіла, блакитним обличчям і цегляно-червоними очами, на голові характерний чуб.

Slide 47

Гоацин Пташенята цього птаха незвичайні наявністю кігтів на крилах, що дозволяють їм лазити по деревам. Гоацин — травоїдний птах, харчується листям та плодами. Його травна система також незвичайна, із великим горлом, що працює як другий шлунок жуйних тварин.

Slide 48

Птахи-миші

Slide 49

Птахи-миші Птахи-миші - дрібні з довгими загостреними хвостами і короткими заокругленими крилами. У них довге пір'я на хвості і м'яке, сіро-коричневе оперення. У всіх видів на голові є помітний чубок. Завдяки відступаючим назад гострим кігтям вони дуже уміло пересуваються по деревах і можуть висіти униз головою.

Slide 50

Птахи-миші Вони дуже суспільні птахи і живуть в зграйках з близько 20 особин. Під час загального відпочинку птахи-миші збираються в тісну компанію і гріють один одного.

Slide 51

Павичі

Slide 52

Павичі Павичі дуже горді, поважні і граційні птахи. Найбільш відомі вони своїм пір'ям (незвичайний і яскравий окрас приваблює увагу). Їх різнокольорові хвости у самців сягають 1,65 м, у самок дещо менші.

Slide 53

Павичі Також неймовірно гарним проте рідкісним явищем є павич-альбінос.

Slide 54

Найдивовижніші риби (Ісупова Поліна, фізико-математична група, 8г клас, ліцей №171 “Лідер”)

Slide 55

Оберіть цікаву підтему: Перші риби на планеті Найбільші риби Найменші рибки Літаючі риби(фотогалерея) Електричні риби Найцінніша риба Найстаріша риба Фотогалерея

Slide 56

Перші риби на планеті

Slide 57

Перші риби на планеті Дві нещодавно (в 1999 р.) знайдені в Китаї викопні пра-риби стали найдавнішими відомими істотами надкласу Pisces — ці знахідки датуються раннім Кембрієм, близько 530 мільйонів років тому. Ці ранні форми є прямими або опосередкованими попередниками взагалі майже всіх хребетних, і їхня знахідка свідчить, що хребетні брали участь у «вибуху» біорізноманіття тканинних організмів (Metazoa) в Кембрії.

Slide 58

Одна з істот, Myllokunmingia, визнана загальним попередником всіх черепних, окрім міксин. Інша істота, Haikouichthys, визначена як близький родич міног. На відміну від більшості інших безщелепних риб, ці ранні форми не мали луски або захисту з шкіряних кісткових пластин. Обидва викопні рештки є невеликими за розміром (25 та 28 міліметрів), і містять хрящевий череп, від п'яти до дев'яти пар зябрових міхурів, велике серце позаду останньої пари зябрових міхурів, нотохорд, зигзагоподібні блоки м'язів (міомери) та спинний плавець (одна з двох знахідок), підтримуваний плавцевими променями.

Slide 59

Найбільші риби

Slide 60

Найбільші риби Водяні монстри, дракони, восьминоги, спрути - вселяючі особини юрського періоду, що збереглися до нашого часу в глибинах океану. Далекий привіт з минулого планети і, хтозна, можливо, послання з майбутнього. Не варто відноситься до них із зневагою. Два тайські рибаки хваляться 290- кілограмовою гігантською зубаткою, яку вони зловили в річці Меконг в Чангі в північному Таїланді в середині травня 2005 року. Вид риби налякав деяких туристів.

Slide 61

Камбоджійський рибалка тримає за хвіст гігантську рибу - скат - на річці Меконг 10 грудня 2002. Гігантський скат - «морський кіт» вважається найбільшим прісноводим різновидом в світі.

Slide 62

Найменші рибки

Slide 63

Найменші рибки Ліліпутом номер 1 серед риб, земноводних, рептилій, птахів і ссавців віднині слід вважати крихітну рибку Schindleria brevipinguis, що мешкає поблизу північно-східного узбережжя Австралійського континенту. Довжина дорослих особин цього виду коливається між 7 і 8 мм, а їх вага в середньому не перевищує одного міліграма. До цих пір за найменших хребетних вважалися карликові філіппінські бички Mistichthys і Pandaka, в яких довжина тіла варіює від 11,5 до 14 мм.

Slide 64

Летючі риби

Slide 65

Літаючі риби У Чорному морі мешкає рибка-летючка (Exocoetus), яка здатна пролетіти над хвилями до 100 м. інша - летюча риба - тихоокеанський долгопер - пролітає ще більше, до 200 м, піднімаючись при цьому на висоту до 5 м.

Slide 67

Електричні риби

Slide 68

Електричні риби Електричні риби використовують струм для паралізації здобичі, захисту від ворогів, а також для орієнтування на місцевості, використовуючи свої електричні органи як радар. Електрика у таких риб виробляється особливими клітками, що отримали назву електроцитів. Усередині цих кліток створюється значна різниця потенціалів за рахунок регуляції кількості іонів натрію і калію на різних сторонах внутріклітинної мембрани. Іони "перебираються" з одного боку мембрани на іншу по спеціальним білкам - іонних каналах.

Slide 69

Найцінніша риба

Slide 70

Найцінніша риба Найдорожча риба - російська білуга (Huso huso). Самка вагою 1227 кг, виловлена в річці Тиха Сосна в, дала 245 кг самої високоякісної ікри,, яка коштувала б сьогодні 200 000 доларів. Далекосхідний сазан (С. Carpio) довжиною 76 см, чемпіон найпрестижніших загальнонаціональних японських вряди-шоу (коі - японська назва сазана) в 1976, 1977, 1979 і 1980 рр.., В 1982 р. був проданий за 17 млн. ієн. У березні 1986 р. цей декоративний короп був придбаний Деррі Евансом, власником кентського Коі-центру, поблизу Севенокса, гр. Кент, Великобританія, ціна не була названа; через 5 місяців риба, якої було 15 років, здохла. З неї було зроблено опудало.

Slide 71

Найстаріша риба

Slide 72

Найстаріша риба У 1948 р. з акваріума Хельсінгборгского музею, Швеція, повідомили про смерть самки європейського вугра (Anguilla anguilla) на прізвисько Патті, якій було 88 років. Вважається, що вона народилася в 1860 р. в Саргасовому морі, Північна Атлантика, і була спіймана десь у річці в 3-річному віці. У записах європейських монастирів відзначаються коропи, що прожили до 375 років.  У 1497 році в озері біля Heilbronn (Німеччина) була виловлена щука з кільцем, датованим 1230 роком.

Slide 73

Фотогалерея

Summary: Автори: Анна Єрмолаєва, Поліна Ісупова, Ксенія Голубнича

URL: