Найдивовижніші істоти нашої планети

+5

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Дивовижні тварини Ссавці Риби та морські тварини Птахи Виконав учень фізико-математичної групи 8-г класу Києво-Печерського ліцею №171”Лідер” Польський Євгеній Найдивовижніші тварини

Slide 2

Найдивовижніші тварини нашої планети Цікаві тварини (підрозділ) Найбільші тварини Найгучніші тварини Найменші тварини Найшвидші тварини Найрозумніші тварини

Slide 3

Цікаві тварини Член підводної експедиції Миші створюють дорожні знаки Бабуїн-програміст Пам’ять тварин

Slide 4

Найбільші тварини Блакитний кит – найбільша тварина, що колись існувала на Землі. За розміром він більший за самого великого динозавра. Найбільший кит має довжину 33,58 м. Найважчий з відомих китів важив понад 190 т, що відповідає масі 30 слонів чи 150 биків. Найбільша тварина, що мешкає на суші, це африканський слон, який у плечах заввишки 3,96 м та важить понад 12 т.

Slide 5

Найгучніші тварини Ревіння лева можна почути на відстані в декілька миль, а пісні китів – на відстані понад 100 миль. Блакитний кит може створювати звуки гучністю 188 дБ, які чути на відстані понад 850 км. Саме цих тварин уважають найгучнішими. До таких тварин можна віднести і мавп-ревунів, гучності голосу яких можуть позаздрити всі тварини.

Slide 6

Найменші тварини Такою твариною вважають кажана з Таїланду, якого називають Кітті. Ця тварина завдовжки всього 2,9-3,3 см, і важить вона 1,7-2 г. Зазначений кажан поступається у розмірі навіть комахам. Друге місце посідає карликова білозубка Саві, яка важить 1,5-2,5 г.

Slide 7

Найшвидші тварини Найшвидшою твариною є гепард, здатний бігти зі швидкістю 96 км/год, але не довше 40 с. Це пов'язано з тим, що під час такого бігу витрачається величезна кількість кисню, яку не можуть відновити легені тварини. Серед тварин, що мешкають у воді, найшвидшим є кит-убивця, здатний розвивати швидкість 55,5 км/год. У повітрі рекорд швидкості серед тварин належить великому бурому кажану, результат якого становить 25 км/год. Результати швидкості інших тварин: бізон – 40-45 км/год, жирафа – 45-50 км/год, дикий віслюк – 50-55 км/год, зебра – 60-65 км/год, газель Томпсона – 75-80 км/год, лев – 75-80 км/год.

Slide 8

Найрозумніші тварини Швейцарський професор А.Портман, проводячи дослідження розумоаих здібностей тварин, зясував, що за результатами тесту, перше місце посідає людина (215 балів), друге – дельфін (190 балів). На третьому місці – слон, а мавпа виявилася лише на четвертому місці. Декілька дітей, що під час стихійного лиха перебували на пляжі Таїланду, змоли врятуватися завдяки слону. У той момент, коли велетенська хвиля накрила пляж, слон виніс на спині дітей у безпечне місце.

Slide 9

Член підводної експедиції Цікавою є доля відомого делфіна Таффі, який був члено американської підводної експедиції. Дельфін працював листоношею та провідником, підносив прилади та інструменти. Якщо хтось з аквалангистів запливав дуже далеко в море, Таффі завжди приходив на допомогу, приводячи члена експедиції додому на міцному тросі. Після такого дебюту Таффі був прийнятий на службу в одному з ракетних полігонів США. Він шукав у морі електронні прилади відпрацьованих ракет. Для цього в апартурі поміщали мініатюрні ультразвукові електропередавачі, на позиви яких дельфін реагував.

Slide 10

Миші створюють дорожні знаки Лісові миші мешкають на великих полянах. На цих територіях досить часто відсутні великі предмети, які б допомогли тваринам орієнтуватися, коли вони шукають гнізда або небезпечні ділянки. Тому миші навчилися створювати переносні дорожні знаки з яскравого листя та черепашок, призначені допомагати їм орієнтуватися в полях, шукаючи їжу. Коли миша добре дослідить одне місце, вона забирає свій знак і переміщає в інше.

Slide 11

Бабуїн-програміст Група бабуїнів легко опанувала мову програмування Visual Basic 3.0 Ці мавпи змогли самостійно змінювати програмне налаштовання і навіть редагувати атрибути файлів. Якщо показати бабуїну, що багаторівневе меню веде його до деякої потрібної картинки, то мавпа здатна усвідомити та запам'ятати до семи рівнів у меню. Тільки-но бабуїн навчиться натискати потрібні клавіші на комп'ютері або користуватися складним меню, його соціальний статус серед інших мавп різко зростає.

Slide 12

Пам'ять тварин Слон має чудову музичну пам'ять: з двадцяти чистих тонів, на які його дресирують, слон навіть через рік впізнає дев'ять. Людину, яка гарно чи погано з ним вчинила, слон пам'ятатиме все життя. Дослідження показали, що подія зберігається у пам'яті собаки близько 5 хв, а кішка пам'ятає її протягом 16 хв.

Slide 13

Ссавці Носач Аксолотль Плащеносна ящірка Мадагаскарський присосконіг Ай-ай

Slide 14

Носач Носач чи Кахау – вид приматів з підродини тонкотілих мавп. Розповсюджен тільки на острові Борнео, де населяє прибережні регіони та долини. Ознакою носача, що самим впадає в очі, є його крупний ніс, схожий на огірок, який проте є лише у самців. Розмір носачів досягає від 66 до 75 см, хвіст приблизно настільки ж довгий, як і тулуб. Маса самців вагається від 16 до 22 кг, — удвічі більш, ніж маса самок. Носачі живуть в лісах і активні в денний час. Носачі живуть в тропічних лісах або мангровах і ніколи не віддаляються далеко від води. Вони відмінні плавці, що стрибають у воду прямо з дерев і що уміють долати до 20 метрів упірнаючи під водою.

Slide 15

Аксолотль Аксолотль (Axolotl) — личинкова форма деяких видів амбістом, земноводного з сімейства амбістомових загону хвостатих. Особливість аксолотля полягає в тому, що він досягає статевої зрілості і стає здібним до розмноження навіть не перетворившись на дорослу форму, не зазнавши метаморфоза (явище, зване неотенієй). З боків голови в аксолотля зростають довгі, кошлаті гілочки, по три з кожного боку. Це зябра. Цікаве те, що аксолотль дихає і зябрами, і легенями — якщо вода погано насищена киснем, то аксолотль переходить на легеневе дихання, і з часом зябра у нього частково атрофуються.

Slide 16

Плащеносна ящірка Плащеносна ящірка (лат. Chlamydosaurus kingii) — ящірка з сімейства агамових (Agamidae). У роді Chlamydosaurus є єдиним виглядом. Довжина плащеносной ящірки складає від 80 до 100 см, самки значно менше самців. Забарвлення від жовто-коричневої до чорно-коричневої. Виділяється своїм довгим хвостом, складовим дві третини довжини тіла плащеносной ящірки. Проте найбільш помітна особливість — велика воротникообразная шкірна складка, розташована довкола голови і прилегла до тіла.

Slide 17

Мадагаскарський присосконіг Невеликий звір: довжина тіла 5,7 см, хвоста 4,8 см; вага 8-10 р. На підставах великих пальців крил і на підошвах задніх кінцівок в прісоськонога знаходяться складні розеткові присоски, які розташовані безпосередньо на шкірному покриві. Морда укорочена. Носового листка немає. Уши великі, довше за голову; мають невеликий, але розвинений козелок і додаткове грибоподібне вирощування. Мадагаскарський присосконіг зустрічається лише в дощових пальмових лісах на сході Мадагаскару. Вірогідно, в якості сховищ використовує кожисте листя пальм та мадагаскарської ревенали.

Slide 18

Ай-ай Ай-ай (айе), або мадагаскарська руконіжка— єдиний вигляд з сімейства руконожкових, ссавець із загону напівмавп, завдовжки до 1 м, з пухнастою чорно-бурою шерстю, довгим хвостом і дуже подовженими тонкими пальцями. Веде нічний спосіб життя в тропічних лісах Мадагаскару. Найкрупніший представник нічних приматів. На 2005 рік загальна чисельність руконіжок складала декілька десятків особин. Вид занесений в Червону книгу. Про систематичне положення ай-ай велися довгі спори —вчені прийшли до висновку, що це лемури особоЇ групи, що відхилилася від загального ствола

Slide 19

Риби та морські тварини Риба-капля Латимерія Китова акула Нарвал Міксіна

Slide 20

Риба-крапля Риба-крапля— глибоководна донна морська риба, яку із-за її непривабливого зовнішнього вигляду часто називають однією з найпотворніших океанських глибоководних риб на планеті Риба-крапля є ендеміком Австралії. Інші назви риби-краплі - австралійський бичок, риба-жаба. Довжина риби-краплі не перевищує 30 см. На передній частині голови знаходиться відросток, схожий на ніс, з боків від якого розташовуються два очі. Сумний вираз "обличчя" пояснюється тим, що межорбітальноє простір ширший, ніж діаметр ока. Одною з головних відмінностей риби-краплі є відсутність плавального міхура. На великих глибинах, де тиск в десятки разів вище за атмосферний, плавальний міхур не працює. Щоб залишатися на плаву, вона предтавляє собою студенисту масу з трішки меншою ніж у води густиною.

Slide 21

Латимерія Дорослі латімерії, або целаканти, мають довжину від 128 см і вагу від 30 кг Забарвлення живої риби темне, сіро-синє з неправильної форми світлими плямами на боках. Тіло товсте, з потужним стислим з боків хвостом, своєобразним, що закінчується, типово целакантовим трьохроздільним хвостовим плавником з виступаючою маленькою кінцевою лопаттю. Тіло покрите крупною своєрідною лускою («космоїдного» типа), що складається з чотирьох шарів: поверхневого емалеподобного, із зубчиками і порами, ведучими в порожнині другого — губчасто-кісткового шару, що підстилає другий третього — кістково-губчастого шару і, нарешті, четвертого, нижнього шару , — з щільних кісткових пластинок.

Slide 22

Китова акула Китова акула — найкрупніший вигляд акул, а також найбільший з представників риб, що нині живуть. Хоча, по розповідях деяких очевидців, їм зустрічалися екземпляри завдовжки від 18 до 20 м, найкрупніший будь-коли виміряний екземпляр налічував в довжину 13,7 м. Вага китових акул може досягати 12 т. Не дивлячись на значні розміри, китова акула для людини абсолютно безпечна, оскільки харчується подібно до гігантської акули і акуле-большероту виключно планктоном і іншими дрібними організмами, яких вона фільтрує, втягуючи в себе воду.

Slide 23

Нарвал Нарвал, одноріг (лат. Monodon monoceros), ссавець сімейства едінорогових; єдиний вигляд роду нарвалів. Довжина тіла дорослого нарвала 3,5—4,5 м, новонароджених близько 1,5 м. Маса самців досягає 1,5 т,; самки важать близько 900 кг Голова кругла, з нависаючим лобовим горбом; спинного плавника немає. Величиною і формою тіла, грудними плавниками і темним забарвленням сосунків нарвали схожі на білух, проте дорослі особини відрізняються плямистістю — серовато—буриє плями на світлому фоні, які інколи зливаються, — і наявністю лише 2 верхніх зубів. З них лівий розвивається у самців в бивень завдовжки до 2—3 м-коду і вагою до 10 кг, закручений лівою спіраллю, а правий зазвичай не прорізається. Правий бивень у самців і обидва бивні у самок приховані в яснах і розвиваються рідко, приблизно в одному випадку з 500.

Slide 24

Миксины Міксини (лат. Myxini) — підклас хребетних класу круглоротих. Довжина тіла — 45—70 див. Непарна ніздря розташована на кінці голови і сполучається з глоткою. Кровоносна система незамкнута, є основне серце і 3 додаткових. Очі затягнуті шкірою; світлочутливі клітки розташовуються також довкола клоаки. Поширені в помірних і субтропічних водах Світового океану. Відкладають 20—30 крупних овальних яєць (розміром 18—20 мм). Міксини — хижаки, виїдають нутрощі і м'язи у риб, що ослабіли, вгризаючись в жертву за допомогою потужного язику з роговими зубцями; рідше їдять червів.

Slide 25

Птахи Китоглав Шоломоносный казуар Осліний пінгвін Попугай ара Квезал

Slide 26

Китоглав Китоглав, або королівська чапля (лат. Balaeniceps rex) — птах із загону лелекоподібних, єдиний представник сімейства китоглавих. Дуже крупний птах, її висота в середньому складає 1,2 м, розмах крил 2,3 м, а вага 4-7 кг Мешкає в тропічних болотах Східної Африки. Схожий на дерев'яний черевик дзьоб робить китоглава майстерним майстром рибного лову. На жаль, той же дзьоб заважає птиці добувати яку-небудь іншу їжу, і, якщо із звичними кормами стає туго, їй загрожує голодна смерть. На відміну від більшості інших птиць, очі китоглава розташовані в передній частині черепа, а не з двох сторін, що дозволяє йому бачити все об'ємним. З причини масивності дзьоба птиця кладе його на груди під час відпочинку.

Slide 27

Шоломоносный казуар Шоломоносный казуар — один з найкрупніших сучасних птиць. Найбільш вражаюча особливість – темно-бурий роговий шлем на голові. Функції його неясні, хоча є припущення, що він допомагає прокладати дорогу через хащі, але це дуже сумнівно. Можливо, шлем служить для демонстрації статусуптиці і грає важливу роль в соціальній поведінці. Боки голови і значна частина шиї в казуара зеленувато-сині, задня частина шиї червона, горло і передня частина шиї синього кольору, який міняється залежно від настрою птиці. Густе і грубе волосовидне оперення тулуба цих птиць забарвлене в блискуче-чорний колір і, ймовірно, служить для захисту від гострих гілок і колючок

Slide 28

Ослячий пінгвін Ослячий, або Африканський пінгвін - найкрупніший очковий пінгвін. Він досягає 65-70 см зростання і маси 3-5 кг Розфарбовування, як у більшості пінгвінів, чорне ззаду, біле спереду. На грудях аж до лап розташована вузька чорна смуга у вигляді підкови. Крики нагадують ослячі, через що вигляд отримав своє найменування. Живе пінгвін 10-12 років, самки зазвичай починають давати потомство в 4-5 років. Пінгвіни у воді можуть розвивати швидкість до 20 км/ч, упірнати глибше 100 м-кодів і затримувати дихання на 2-3 хвилини. Протягом годування можуть пропливати 70-120 км. в океані.

Slide 29

Попуга ара Індійці уміли вигодовувати і виховувати не лише пташенят, узятих з гнізд, але і приручати за короткий строк дорослу дику птицю, що завжди дивувало європейських мандрівників. А. Брем описує випадок, коли один з них віддав старій індійці недавно спійманої папуги. Цей ара був украй збуджений і агресивний, кидався на людей, відмовлявся від всякої їжі, всі зусилля усмирити птицю були безрезультатними. Індійка, що узяла дику папугу, повернула його господареві через два дні спокійним і абсолютно ручним. Від колишньої поведінки не залишилося і сліду. Ара добре приручаються у молодому віці. Серед особин одного і того ж вигляду можна зустріти як спокійних, товариських птиць з урівноваженим характером, так і вельми емоційних, легко збудливих папуг, непоправних ревнивців.

Slide 30

Квезал КВЕЗАЛ - один з найбільш відомих представників свого загону. Майя і ацтеки вважали квезала богом повітря і його довге зелене надхвостовиє пір'я використовували в релігійних церемоніях. У сучасній Гватемалі квезал — державний символ країни, національний символ свободи. Вважають, що позбавлений свободи квезал вмирає від розриву серця. Дійсно, в неволі життя квезалов коротке, а в природі вони із-за переслідування стали тепер дуже рідкими. Довжина гватемалського квезала до кінця хвоста рівна 35 см. Самець зверху яскраво-зелений із золотистим відтінком і з металевим блиском.

Summary: Автор: Польський Євген

URL: