Найдивовижніші істоти нашої планети

+20

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Виконали: Калюжна Євгенія, Ковтун Дмитро, Явельска Ольга. Дивовижні істоти нашої планети

Slide 2

Найдивовижніші тварини Завершити презентацію Найдивовижніші птахи Найдивовижніші риби Оберіть цікаву для Вас тему

Slide 3

Найдивовижніші птахи Презентація учениці фізико-математичної групи 8-Г класу ліцею № 171 “Лідер” Калюжної Євгенії

Slide 4

Оберіть цікавого для Вас птаха: Невгамовний літун Найменша пташка Найшвидші птахи Незвичайні птахи Найбільші птахи

Slide 5

Сокіл-сапсан У момент пікірування на жертву сапсан здатний розвивати швидкість 350 кілометрів на годину (!). Цього цілком достатньо, щоб полювати за будь-якою пернатою жертвою, що сапсани з успіхом і роблять.

Slide 6

Орли і яструби Орли і яструби належать до денних хижих птахів. Група із 280 видів включає також соколів, боривітрів, беркутів, мишоїдів, грифів, кондорів. Майже всі вони – мисливці, що живляться іншими птахами, рибою та дрібними ссавцями. Амазонський орел-гарпія ловить мавп і лінивців. Скопа й американський білоголовий орел живляться рибою.

Slide 7

Орли і яструби Більшість хижих птахів – чудові літуни з гострим зором, сильними пазурами і гачкуватим дзьобом. Вони відкладають одне-двоє яєць за все життя. Тому їхні яйця особливо цінуються колекціонерами. Це – одна з причин загрози зникнення багатьох видів. Орли – найбільші з-поміж хижих птахів-мисливців, із розмахом крил 2,5 м.

Slide 8

Півчий горобець-манакін Як виявилось, співає горобець не так, як решта птахів. Точніше, він взагалі не співає, він б'є себе крилами по спині - видаючи звуки. В результаті виникає цікавий звук, який привертає увагу самок горобця. Знаєте, з якою швидкістю він б'є себе по спині? 106 разів в секунду (!). Це найшвидший рух серед хребетних.

Slide 9

Папуги Папуги – різнобарвні птахи із загнутим дзьобом, зручним для розгризання горіхів і насіння. Це дуже голосні птахи. Живуть у вологих тропічних лісах. У папуг лапи з 4 пальцями: 2 пальці спрямовані вперед, а 2 – назад, що полегшує лазіння по гілках і утримування їжі. Папуг є близько 330 видів. Найближче до папуг серед птахів, очевидно, зозулі.

Slide 10

Австралія і Нова Гвінея – батьківщина какаду, білих, із чубчиком на голові, а також лорі. Хвилясті папужки, яких люблять тримати вдома, родом із Центральної Австралії. У Південно-Східній Азії живуть висячі папуги, що сплять донизу головою, як кажани. Новозеландський кеа їсть і фрукти і м’ясо. Деякий час помилково вважали, що він убиває овець. Папуги

Slide 11

Папуги особливо добре наслідують людські голоси. Деякі знають більше 300 слів. Сірий папуга жако з Африки на прізвисько Алекс був навчений орнітологом Ірен Пепперберг розрізняти 50 предметів. Алекс міг назвати всі ці предмети по-англійськи. Рідкісний нелітаючий нині совиний папуга-какапо з Нової Зеландії колись умів літати, але розучився, бо в нього не було природних ворогів, аж доки європейці завезли на острів собак і котів. Папуги

Slide 12

Пінгвіни Існує 17 видів пінгвінів. Живуть вони великими колоніями переважно уздовж антарктичного узбережжя і на прилеглих островах. Пінгвіни – чудові плавці, що використовують крила як весла, а перетинчасті лапи – як кермо. Пір'яний покрив пінгвінів водонепроникний завдяки прошарку жиру і мастила. Тому ці птахи здатні виживати при температурі до -60 °C.

Slide 13

Пінгвіни Найменший серед пінгвінів – малий пінгвін – має 40 см заввишки. Найбільший пінгвін – імператорський – 1,2 м заввишки, маса до 40 кг, він вдвічі важчий за найбільшого літаючого птаха. Імператорські пінгвіни можуть у пошуках риби пірнати на глибину до 250 м.

Slide 14

Пінгвіни Пінгвіни можуть вистрибувати з води на велику висоту, опускаючись прямо на крижану крайку, але поза водою пересуваються дуже незграбно, перевалюючись або ковзаючись на череві, як на санчатах. Пінгвіни Аделі щорічно переміщаються по льоду на відстань до 320 км, щоб дістатися місця розмноження. Подорожуючи, пінгвіни Аделі орієнтуються за сонцем. Якщо його немає, вони збиваються з дороги.

Slide 15

Колібрі Стрижі та колібрі проводять у польоті стільки часу, що їх лапки стали дуже слабкими. Колібрі – чудові повітряні гімнасти, вони здатні до надзвичайних маневрів, зависаючи і крутячись біля квітів. Колібрі-бджілка – найменша серед птахів, завдовжки 5 см разом із дзьобом. ☻СУПЕРФАКТ☻ Зависаючи в повітрі, колібрі здійснює до 90 помахів крилами на секунду.

Slide 16

Колібрі Американські вчені з університету Каліфорнії назвали пташку колібрі найшвидшою пташкою на Землі. Учені стверджують, що вона здатна літати швидше за літак, який рухається на максимальній швидкості, а також за космічний корабель, що входить в атмосферу. Як пише «Telegraph», таку швидкість, яку здатна досягти колібрі, пілоти не зможуть перенести без втрати свідомості.

Slide 17

Стрижі Стрижні можуть літати цілу ніч не сідаючи. Вони навіть сплять на льоту. Британські стрижні летять на зимівлю в Африку без зупинки. Стрижні не можуть злетіти з землі і для цього піднімаються на вертикальні поверхні – стіни, дерева. Один із видів стрижнів гніздиться і відпочиває в нішах за водоспадами, пролітаючи крізь воду туди й назад.

Slide 18

Найдивовижніші риби

Slide 19

Оберіть цікаву для Вас тему: Перші риби Найбільші Найменші за розміром і масою Цікаві рибки Найбільш отруйні Автор Учениця 8-Г класу Києво-Печерського ліцею № 171 “Лідер” Явельська Ольга

Slide 20

Перші риби Перші риби з'явилися в палеозойську еру. Під час археозою відбулося утворення Землі, виникли вода і кисень. Тоді з'явилися перші крихітні бактерії та водорості. В епоху протерозою з'явилися перші тварини. Це були примітивні безхребетні істоти, наприклад хробаки та медузи. У палеозойській ері Землю покривали болота. Під час палеозою з'явилися великі рослини, риби і земноводні. Кайнозойська ера продовжується до цих пір. У цю пору виникли рослини і тварини, які оточують нас сьогодні.

Slide 21

Найбільша Китова акула - найбільший з нині живих представників риб. Найбільший коли-небудь виміряний екземпляр нараховував у довжину 18 м. Маса китових акул може досягати 12 т. Незважаючи на значні розміри, китова акула для людини абсолютно безпечна, тому що живиться подібно до гігантської акули, виключно планктоном й іншими дрібними організмами, яких вона фільтрує, втягуючи в себе воду.

Slide 22

Найменші риби Найдрібнішою і найлегшою прісноводної рибою є карликова пандака. Ця безбарвна і майже прозора рибка живе в озерах острова Лусон на Філіппінах. Назва означає в перекладі - карликовий пігмей. Довжина тіла дорівнює 7-10 мм, а вага всього 4-5 мг. Разом з цією рибкою найменшими також є і інші види гобі, що живуть в озерах Філіппіни , що досягають у довжину 10-12 мм. Не дивлячись на їхні розміри рибка часто міститься в акваріумі.

Slide 23

Найплодючіша Риба-місяць - найбільш плодюча риба у світі. Самка метає до 300 мільйонів ікринок, розмір кожного ікринки близько 1 мм. Якщо скласти всі ікринки в ряд, то можна отримати ланцюжок довжиною 300 кілометрів. Мальки мають своєрідний вигляд: їх прикрашають довгі шипи, які згодом зникають. Крім того, це найбільша з костистих риб. Існують дані про рибу, довжина якої складала 4,26 м, а вага 2,235 т.

Slide 24

Збільшуючи розмір Рибка-їжак виглядає цілком звичайною невеликою рибкою, але, коли на неї нападає хижак, вона роздувається до розмірів футбольного м'яча. Тіло рибки покрите голками, наче у дикобраза, і більшість хижаків не чіпають її, так як не в змозі проковтнути. Також іглобрюх, як його ще називають, виділяє одну із найбільш сильнодіючих, смертельних отрут.

Slide 25

Дякуємо за увагу!

Slide 26

Найшвидша риба Парусник є активним хижаком і може розвивати швидкість до 110 км / год. При швидкому плаванні вітрило складається і забирається в спеціальну виїмку на спині. Так само ховаються інші плавці. При різких поворотах на великій швидкості плавці різко піднімаються. На відміну від переважної більшості риб вітрильники ефективно використовують турбулентність, тобто вода обтікає тіло не пошарово, як при звичайному русі, а утворюючи швидкі завихрення, які допомагають їм знижувати опір води.

Slide 27

Найотруйніші Найбільш отруйні залози мають бородавчаті риби, що живуть у тропічних водах Тихого і Індійського океанів. Дотик до шипам її плавників може виявитися смертельним. Два види восьминогів, які поширені по всій прибережній зоні Австралії, містять отруту, що володіє нервово-паралітичним дією і викликає смерть за кілька хвилин. Вважають, що отрути одного восьминога достатньо, щоб паралізувати (або навіть вбити) 10 чоловік.

Slide 28

Найстаріша риба У 1948 р. з акваріума Хельсінгборгського музею, Швеція, повідомили про смерть самки європейського вугра на прізвисько Патті, якій було 88 років. Вважається, що вона народилася в 1860 р. в Саргасовому море, Північна Атлантика. У записах європейських монастирів відзначаються коропи, які прожили до 375 років.  У 1497 році в озері була виловлена щука з кільцем, датованим 1230 роком.

Slide 29

Риба, здатна залізти на дерево Лише деякі риби здатні надовго залишати свою рідну стихію - воду. Анабас, або риба-повзун, що мешкає в річках тропічної Азії, не тільки виповзає на далеку від води відстань, але і, користуючись шипами зябрової кришки, може підійматися на стовбури пальм. Вона гуляє по землі в пошуках більш відповідного місця проживання. Зябра анабаса пристосовані до поглинання кисню з вологого атмосферного повітря.

Slide 30

Найдивовижніші тварини

Slide 31

Оберіть підтему: Найгучніші тварини Найбільші тварини Найменші тварини Найрозумніші тварини Цікаві тварини Автор

Slide 32

Важко повірити, але поряд із нами на нашій планеті живуть тварини, які здатні здивувати будь кого своєю зовнішністю. Навіть важко уявити на що здатна природа! Представляємо вашій увазі найдивніших тварин на планеті Земля. Дивіться і дивуйтеся!

Slide 33

Деякі цікаві види тварин Цікаві факти про тварин

Slide 34

Ознакою носача, що найбільше впадає в очі, є його крупний ніс, схожий на огірок, який проте є лише у самців. Розмір носачів досягає від 66 до 75 см. Носач (Nasalis larvatus)

Slide 35

Невеликі тваринки, їхній ріст становить від 9 до 16 см. Велика голова, здатна повертатися майже на 360° Найбільш помітною ознакою є великі очі діаметром до 16 мм. У проекції на людський ріст очі довгоп'ятів відповідають розміру яблука. Довгоп'яти

Slide 36

Включає глибоководних восьминогів. Вони володіють желеподібним тілом, форма якого нагадує дзвін або розкриту парасольку. Тому, виявившись поза водою, він більше схожий на медузу з великими очами, ніж на головоногого молюска. Рід Гримпотейтіси, або восьминіг Грімпе Grіmpoteuthіs

Slide 37

Ангорський кролик стоїть особняком від всіх інших порід. У нього гарна, довжиною мінімум 8 см шерсть, з якої плетуть ангорську вовну. Це дуже стара порода, що була відома в Західній Європі вже в XV столітті. Приблизно, з'явилася вона в Південно-Східній Азії.

Slide 38

Через низьку калорійність листів, фізіологія й поводження лінивців орієнтоване на економію енергії. Майже увесь час лінивці проводять, висячи на гілці дерева спиною вниз. Щоб не падати з дерева, лінивці мають великі й гострі пазурі. 15 годин на добу лінивці сплять, але й коли не сплять, вони пересуваються дуже повільно й тільки коли це необхідно (звідси назва).

Slide 39

Як птахи орієнтуються в польоті? Багатьом цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт. Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам'ятовувати прикметні особливості на землі, по яких і орієнтуються.

Slide 40

Домашні кішки Якщо кішка біля вас і її хвіст тремтить це найбільше почуття любові, що вона може висловити. Коли ж хвіст починає опускатися, то настрій змінився, можна відійти, вона не образиться. Коти махають своїми хвостами, коли стоять перед вибором, при цьому одне бажання блокує інше. Наприклад, якщо кіт стоїть в дверному отворі, і хоче вийти, а на вулиці йде дощ, хвіст гойдатиметься із-за внутрішнього конфлікту. Кіт хоче вийти, але не хоче промокнути. Як тільки він прийме рішення (залишитися удома, або вийти під дощ), хвіст негайно припинить розгойдуватися.

Slide 41

Найменші тварини в світі Найменший хамелеон це – Брукезія мала. Довжина цього створіння 3-4см. Мишка-малютка найдрібніший з ссавців. Довжина тіла 5,5-7см. А важить 7-10гр. Найменший кажан це Кажан-джміль. Розмах крил 130-145мм Найменша собака це Чихуахуа. Висота тварини у холці 15-23 см.

Slide 42

Найшвидші тварини Ці звичайні для наших країв комахи здатні розвивати швидкість до 100 кілометрів на годину. На це здатний тільки один вид бабок - бабка Дарнера. Всі інші не можуть подолати бар'єр 50 кілометрів на годину Також високу швидкість розвиває Гепард, у погоні за жертвою він розвиває швидкість 110-115км/год, розганяется до 75км/год за 2с. Біжить тварина стрибками довжиною 6-8 метрів, витрачаючи на стрибок менше 0.5с.

Slide 43

А найбільшою твариною на суші є африканський слон. Довжина його тіла становить 6-7.5м, висота в плечах 2.4-3.5м, Середня його вага 5т. Найбільші тварини Найбільші тварини нашої планети — блакитні кити. Вони досягають ваги 150-180 тонн і 33-х метрів у довжину. Якщо такого кита поставити на голову, він буде заввишки з десятиповерховий будинок.

Slide 44

Найрозумніші тварини До недавнього часу найближчим родичем людини, принаймні, в плані розвитку і організації головного мозку і його діяльності, вважалися примати. Але останні дослідження примушують засумніватися в правильності цих виводів. Дані останніх досліджень, що проводяться американськими ученими за допомогою таких досліджень, як МРТ показують, що найрозумнішими істотами серед представників тваринного світу є дельфіни. Зокрема, дельфіни-пляшконіси. Окрім того, що розміри і маса мозку цих ссавців порівнянні, а іноді і перевершують людські,

Slide 45

Собаки здатні розуміти 250 слів і жестів, рахувати до п'яти, а також робити найпростіші математичні дії. Це встановила група науковців з Університету Британської Колумбії канадського міста Ванкувер. Як заявив керівник досліджень професор Стенлі Корин, за розумовим рівнем собаки не поступаються дворічній дитині.

Slide 46

Наукова група підготувала рейтинг порід собак залежно від їхніх інтелектуальних здібностей. Найрозумнішою визнано бордер-коллі. На другу позицію вийшов пудель, а першу трійку замикає німецька вівчарка. Потім — золотий тер'єр, доберман-пінчер, шотландська вівчарка, лабрадор-ретривер і мініатюрний папійон. Останніми в десятку входять ротвейлер і австралійська вівчарка. «Двієчниками» канадські вчені назвали афганського хорта, басенжі та бульдога.

Slide 47

Найгучніші тварини Найгучнішою тварино у наш час є мавпи ревуни, гучності голосу яких можуть позаздрити будь-яка тварина

Summary: Автори: Калюжна Євгенія, Явельська Ольга, Ковтун Дмитро

URL: