Prezentatsia_Terorizm

0

No comments posted yet

Comments

Slide 5

Боротьба з тероризмом: чий досвід може перейняти Україна Найуспішніший приклад демонструють Ізраїль і США, вважають експерти

Slide 6

Уламки будівель ВТЦ після теракту 11 вересня 2001 року в США

Slide 7

За останні півтора-два роки загроза тероризму в світі різко зросла, і для деяких країн ця проблема зараз стоїть на першому місці. Для України ця проблема основною не є, але скидати з рахунків її не варто – ті чи інші спроби дестабілізації ситуації всередині країни є тим же тероризмом, але в іншій формі. До анексії Росією півострова Крим і початку війни на Донбасі Україна вкрай рідко стикалася з тероризмом. За всі роки незалежності країни сталося менш десятка таких випадків. Найгучнішими з них стали три вибухи в маршрутках у Вінниці, які відбулися в 2002-2003 роках і забрали життя двох людей.

Slide 8

Одна з вінницьких маршруток після вибуху.

Slide 9

Ситуація кардинально змінилася 2014 року – в Глобальному рейтингу тероризму, який щорічно публікує Інститут економіки і світу Сіднейського університету, Україна посіла 12-те місце, піднявшись відразу на 43 позиції. 2014-го в Україні було зафіксовано 405 терористичних актів, в результаті яких загинуло 665 осіб, ще 515 були поранені. "З 2000 до 2013 року від тероризму в Україні зафіксовано всього три смерті... У 2014 – 665 смертей. Більшою мірою смерті трапилися через обстріли, що здійснювалися "Донецькою Народною Республікою", в тому числі через запуск ракети земля-повітря по літаку Malaysia Airlines", – йдеться в дослідженні.

Slide 10

Закон України визначає тероризм як суспільно небезпечну діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я невинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних дій. На державному рівні боротьба з тероризмом в Україні регламентується законом України "Про боротьбу з тероризмом". Основні повноваження в цьому питанні покладені на СБУ. У цій роботі також беруть участь МВС, Національна поліція, Міністерство оборони і органи виконавчої влади, інші відомства також можуть залучатися в разі потреби. Україна також є країною, що діє в рамках Європейської конвенції про боротьбу з тероризмом (1977), яка передбачає видачу підозрюваних в тероризмі, Міжнародної конвенції про боротьбу з бомбовим тероризмом (1997) і Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (1999).

Slide 11

У питанні жорсткого моніторингу України може повчитися у США, вважають експерти. Ця країна також показує видатні результати в боротьбі з терористами. Доктрина США сильно змінилася після терактів 11 вересня 2001 року. Північна стіна Two World Trade Center відразу після удару літака.

Slide 15

Особливо актуальним для України є моніторинг інформаційного простору, щоб уникнути кібертероризму, вважає Володимир Фесенко. Більш того, за його словами, США вже допомагають з цим спостереженням Україні. На думку експерта, сам моніторинг спиратиметься на посилення вимог насамперед до паспортного режиму, посилення перевірки справжності документів з метою уникнення випадків нелегального перетину кордонів.

URL:
More by this User
Most Viewed