byl_sobie_chlopiec

0

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Zatrzymaj się na chwilę, by przeczytać tę wiadomość - jest ważna

Slide 2

Był sobie kiedyś chłopiec o paskudnym charakterze. Jego ojciec dał mu torebkę gwoździ i powiedział, by je wbił w płot ich ogrodu za każdym razem, gdy straci cierpliwość lub będzie chciał kogoś obrazić

Slide 3

Pierwszego dnia chłopiec wbił 37 gwoździ. W następnych tygodniach nauczył się kontrolować siebie i liczba gwoździ wbijanych w płot zmniejszała się z dnia na dzień. W końcu doszedł do wniosku, że łatwiej jest kontrolować siebie, niż wbijać gwoździe

Slide 4

Wreszcie nadszedł dzień, kiedy chłopiec nie wbił już żadnego gwoździa. Poszedł zatem do ojca i powiedział mu, że tego dnia nie wbił żadnego gwoździa.

Slide 5

A ojciec mu powiedział, by teraz wyjął jednego gwoździa za każdym razem, gdy nie stracił cierpliwości. Mijały dni, aż w końcu chłopiec mógł przyjść do ojca i powiedzieć, że wyjął już wszystkie gwoździe.

Slide 6

Poszli razem, by to zobaczyć i ojciec powiedział: "Synu, zachowywałeś się dobrze, ale spójrz teraz na te dziury.”

Slide 7

Ten płot nigdy już nie będzie taki, jak na początku. Kiedy kogoś obrażasz i kiedy mówisz mu coś złośliwego, zostawiasz w nim rany takie, jak tutaj.

Slide 8

Możesz komuś wbić nóż w plecy i później go wyjąć, ale zawsze pozostanie rana. Mało ważne jest, jak często będziesz kogoś przepraszał, rana pozostanie. Zranienie słowne robi tyle samo szkód, co zranienie fizyczne. Przyjaciele zaś są rzadkim darem, rozśmieszają Cię i podnoszą na duchu. Są gotowi Cię wysłuchać, kiedy tego potrzebujesz i otwierają przed Tobą serce. Pokaż, jak bardzo ich kochasz."

Slide 9

Wyślij ten list do wszystkich, których uważasz za przyjaciół, nawet jeśli jest to osoba, która Ci to przysłała. Jeśli ta wiadomość powróci do Ciebie, będziesz wiedział, że masz przyjaciół.

Slide 10

Na koniec: "Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" - Alessandro Manzoni

Slide 11

Kilka linijek do przemyślenia... Jeśli otrzymałeś tę wiadomość, to znaczy że ktoś dobrze Ci życzy i wie, że też masz przyjaciół, którym możesz wysłać tę wiadomość. Jeśli jesteś zbyt zajęty, aby poświęcić kilka minut na wysłanie go do innychi mówisz sobie: "Kiedyś go wyślę"...  To jesteś bardzo daleko... Najprawdopodobniej nie zrobisz tego nigdy...

Slide 12

Nawet jeśli jesteś przesądny lub nie... poświęć kilka minut na przeczytanie tego listu, bowiem zawiera on kilka dobrych rad dla Twojej duszy.

Slide 13

Dawaj ludziom więcej, niż oczekują i rób to z wyczuciem. Kiedy mówisz "Kocham Cię...", mów to szczerze... Kiedy mówisz "Przykro mi...", patrz w oczy

Slide 14

Nie wyśmiewaj się z marzeń innych ludzi, bo to Ciebie mogą zranić... A marzenia są jedynym sposobem dobrego spędzenia życia

Slide 15

Nie oceniaj innych według ich wad Mów wolno, ale myśl szybko

Slide 16

Jeśli ktoś zada Ci pytanie, na które wolałbyś nie odpowiadać, uśmiechnij się i odpowiedz: "Dlaczego chcesz to wiedzieć?"

Slide 17

Wiedz, że największa miłość i największe sukcesy noszą w sobie największe ryzyko.

Slide 18

Przypominaj sobie te 3 zasady: Szanuj siebie, Szanuj innych, Bądź odpowiedzialny za własne czyny“.

Slide 19

Kiedy coś tracisz, nie trać tego nowego doświadczenia Nie pozwól, by mała różnica zabiła wielką przyjaźń.

Slide 20

Czytaj między liniami Wiedz, że nieotrzmanie tego czego chcesz, kiedy chcesz, jest czasem szczęściem. Uśmiechnij się, gdy odbierasz telefon. Ten, kto dzwoni odczuje to w Twoim głosie

Slide 21

Ta TOTEM TANTRA pochodzi z północy Indii. Musi być wyjść z Twoich rąk w ciągu 96 godzin. Wyślij kilka kopii i obserwuj, co Ci się przydarzy w ciągu następnych kilku dni. To prawda, nawet jeśli nie jesteś przesądny.

Slide 22

Teraz zostaje Ci już tylko ...  wysłanie tego listu do co najmniej 5 osób, a Twoje życie polepszy się. * 0-4 osoby: Twoje życie zdecydowanie się polepszy * 5-9 osób: Twoje żcie polepszy się i odpowie Twoim oczekiwaniom * 9-14 osób: otrzymasz co najmniej 5 niespodzianek w ciągu 3 kolejnych tygodni * 15 lub więcej: Twoje życie się polepszy, a wszystko, o czym marzyłeś zacznie przybierać kształty.

Slide 23

Jeśli doszedłeś do końca tej wiadomości, jesteś naprawdę wspaniałym człowiekiem!

Summary: byl_sobie_chlopiec

URL:
More by this User
Most Viewed