מים מצגת

+30

No comments posted yet

Comments

Slide 1

מגיש משה קלימוביצקי עבודה על נושא: מים כיתה ז-7

Slide 2

מים הם תרכובת כימית המהווה בסיס לכל צורות החיים המוכרות, כולל האדם. מולקולת מים מורכבת משני אטומים של מימן ומאטום אחד של חמצן. הנוסחה הכימית של המים היא H2O. מה זה מים?

Slide 3

יש שני סוגים נפוצים של מים מים מליחים הם מים שרמת המלחים בהם (כדוגמת כלור, אשלגן ומלחים אחרים) גבוהה מרמת המלחים במים מתוקים, אך קטנה מרמת המלחים של מי ים. מים מתוקים הם מים שיש בהם כמויות נמוכות של מלחים מומסים, בעיקר מלח בישול ובכך הם שונים ממי ים. מים מתוקים מים מליחים מים מתוקים הם מים שאפשר לשתות אם סינון קצר. מים מליחים הם מים שצריך להתפיל בשביל לשתות.

Slide 4

הַכִּנֶּרֶת היא ימה. זהו האגם הגדול ביותר בארץ ישראל אשר מכיל מים מתוקים ומהווה את אחד ממקורות מי השתייה וההשקיה הגדולים בישראל (כ-25% מצריכת המים בארץ). רומה של הכנרת מצוי בטווחים של 208.8- עד 214.87- מטר מתחת לפני הים. והיא הימה המתוקה הנמוכה ביותר בעולם. ברום המרבי, שטח פני האגם הוא כ-168 קמ"ר והעומק המרבי כ 44 מ'. הנקודה העמוקה ביותר בקרקעית הכנרת נמצאת ברום של 256- מ' מפני הים. מיקומה הוא על השבר הסורי-אפריקני, מה שגורם לפערים טופוגרפיים גדולים (כ-550 מטר) בינה לבין השטח שסביבה. הכנרת, כמו ים המלח, היא למעשה תוצר של השבר, וצורתו המיוחדת הינה למעשה מעוין שהתעגל ברבות הימים בשל בליה של הטבע. (באזור הכנרת השבר לא היה ישר אלא מזוגזג, והיו בו מדרגות אופקיות, וכאשר חלק אחד ממנו הועתק ממקומו צפונה, נוצר חלל בצורת מעוין). לכנרת זורמים מי נהר הירדן ונחלים נוספים שהידועים בהם הם נחל עמוד, נחל משושים, נחל אל על ונחל יהודיה, ומימיה נשאבים על ידי מפעל "המוביל הארצי". בשנת גשמים ממוצעת מספקת הכנרת כשליש מצריכת המים בישראל. היקף חופי הכנרת נע בין 60 - 55 ק"מ לפי גובה המפלס. במפלס הגבוה ביותר שטחה הוא כ-169 קמ"ר ובמפלס הנמוך ביותר 161 קמ"ר.

Slide 5

יש קצת מים מתוקים והרבה מים מלוחים

Slide 6

בנוסף לזה שאין לנו הרבה מים מתוקים אנחנו מזהמים את מה שיש.

Slide 7

האדם מזהם את המים בדרכים מגוונות למשל: שפכים כלי שיט מזהמים את המים מקורם של שפכים ומי ביוב נובע ממספר רב של מקורות מזהמים וביניהם פסולת אורגנית אנושית כגון צואה, שתן, נייר טואלט משומש, נוזלי גוף אחרים; דליפות של בורות ספיגה; פליטות של מפעלי טיהור שפכים, מי רחצה הכוללים גם מי כביסה, מי שטיפת כלים וכו; מי גשמים שנאספים בגגות, חצרות, וכו אשר מזדהמים על ידי כתמי שמן ודלק; מי תהום שהסתננו אל מי שופכין; נוזלים תעשייתים עודפים כגון: צבע, קוטלי חרקים, שמן בישול, וכו; מערכות ניקוז של מים גשמים; פסולת תעשייתית לא נוזלית כגון חול, אלקלי, נפט, שמן; שימוש בספינות מסוגים שונים עשוי לפלוט חומרים שונים למי הים. בולט במיוחד השימוש במכליות נפט, אשר פולטות שאריות נפט כחלק מתפקודן השוטף (במהלך מילוי וריקון המכלית במים בעת שהיא ריקה מנפט ובמהלך ניקויה) וכאשר הן נפגעות. כתם הנפט הנוצר במקרה כזה הורג דגים ועופות מים והורס במחי יד בית גידול שלם. אסון מפורסם הוא מכלית הנפט אקסון ואלדז שדלפה מול חופי אלסקה.

Slide 8

חיסכון במים הינו חשוב. אנו במצב קריטי, בנוסף לזה שאנו מזהמים את המים אנו לא חוסכים בהם אנו לא משתמשים בהם בתבונה. יש הרבה פיתרונות לחיסכון במים אך בשביל לחסוך במים צריך לא רק להמציא את הטיפ אלה להשתמש בוא

Slide 9

בלי מים כל היצורים החיים עלולים למות

Slide 10

אם לא יהיה מים מתוקים אפשר יהיה "למחזר" מים מלוחים כיצד עושים זאת? מתפילים את המים המלוחים, נשמע פשוט? משתמשים בקיטור כמקור אנרגיה לאיוד המים. את התהליך מבצעים במספר דרגות שבכל אחת מהן שורר לחץ שונה וטמפרטורה שונה. כך שניתן לחזור על התהליך מספר פעמים תוך ניצול החום הכמוס שיוצרים אדי מים כאשר הם מתעבים, על מנת לחמם את המים של הדרגה הבאה. החימום גורם לאיוד חלק מהמים וחוזר חלילה. בצורה זו ניתן לקבל מכל קילוגרם קיטור, מספר ליטרים של מים מותפלים.

Slide 11

בישראל 4 מפעלים מרכזיים להתפלת מי ים: באילת, באשקלון, בפלמחים ובחדרה. המדינה מתכננת להקים עד שנת 2012 מתקנים נוספים בשורק ובאשדוד, שיספקו יחד 300 מיליון מטר מעוקב מי שתייה בשנה - כמחצית מהצריכה הארצית הביתית בישראל. נכון ל 2010 מותפלים בישראל כ-265 מיליון מטר מעוקב בשנה.

Slide 12

מים הם לא סתם מקור חיים, מים הינם אלה גם מקור בידור למשל: פארק מים, שחיה, סקי מים ועוד...

Slide 13

כמה דברים מעניינים על מים מדען יפני בשם מסרו אמוטו עשה מחקר. מסרו אמוטו התחיל לצלם טיפות מים אחרי שהטיפות הושפעו משמות של אנשים שונים, מילים ומוזיקה אחרי זה הטיפות הוקפאו במשך שעתיים בטמפרטורה של 5- מעלות צלסיוס. התמונות בשקופיות הבאות. מסרו אמוטו

Slide 14

מי ביוב מים שעברו תפילה מים מזוקקים מוזיקה קלסית הדולף הטלר שטן מלאך אנרגית אהבה מוצרט המילה נמאסתה עלי

Slide 15

לקחו את השיר "הוטל לב שבור" של אלויס פרסלי וחילקו אותו לבתים. "לב שבור" "התאחדות הלבבות" "לב שעבר טראומה" נצרות בודהיזם הינדואיזם יהדות אסלם כל הדתות מסקנה: האדם עשוי 75% מים לכן כדאי לדבר יפה אחרת המים שמהם אנו עשויים יראו כמו בתמונות. חשפו את השמות של הדתות השונות לטיפות מים והקפיאו

Slide 16

מקווה שנהנתם יוצר העבודה משה קלימוביצקי נושא העבודה מים כתה ז-7 בית ספר מקיף ט' שנה 2010 פרטים ויקיפדיה מוזיקה "Numb piano” תודה על הצפיה!

URL:
More by this User
Most Viewed