Шарль Перро. Робота Сірмановського Андрія

+19

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Шарль Перро́ (*12 січня 1628 — †16 травня 1703) французький письменник, поет і критик, основоположник жанру літературної казки Презентація учня 3-А класу СЗШ №12 Сірмановського Андрія 10.04.2011 р.

Slide 2

Народився Шарль Перро 12 січня 1628 р. у Парижі у буржуазно-чиновничій родині. Він не був дворянином, але батько — адвокат Паризького Парламенту, прагнув дати всім своїм синам гарну освіту. Двоє із чотирьох дітей стали по-справжньому знаменитими: старший, Клод, прославився як архітектор (він, до речі, є автором Східного фасаду Лувра); другою знаменитістю в родині Перро став наймолодший — Шарль. Його брат-близнюк помер ще в ранньому дитинстві, і ця подія наклала певний відбиток на характер майбутнього письменника. Навчався 8-річний Шарль у коледжі Бове. Спочатку навчання давалося йому важко, але згодом він став майже найкращим учнем. Та через складний характер Шарлю довелося залишити коледж і навчатися самостійно. Майбутній казкар успішно закінчив університет, став адвокатом. Та практикував недовго, бо почав писати поеми, присвячені королеві, і завдяки їм він став придворним поетом. Писав легкі комедії, вірші і трагедії. Через декілька років він був уже відомим письменником.

Slide 3

Згодом у нього з’явились покровителі при дворі, і доля його трохи змінилась — Перро став завідувати королівським будівництвом і майстернями гобеленів. Король був задоволений і навіть інколи радився із Шарлем. Перро розбагатів, став членом Французької академії наук. У нього з’явилися особисті апартаменти в Луврі та Версалі, вісім будинків у Парижі, а також замок Розьє. У 1672 р.Шарль одружився з донькою королівського скарбника Марі Ґішон, яка народила трьох синів. Але у жовтні 1678 р. вона захворіла на віспу й померла. Перро тяжко переживав втрату. Вирішивши присвятити себе дітям, він залишив двір і сам зайнявся їхнім вихованням та освітою. У 1696 р. паризький журнал «Галантний Меркурій» надрукував, без посилання на ім’я автора, казку «Красуня з зачарованого лісу». Через рік вона разом з сімома іншими казками того ж автора ввійшла до збірки під назвою «Казки матінки моєї Гуски, або ж Історії та оповідки минулих часів з повчальними висновками». У передмові було зазначено, що всі ці казки написав П’єр Д’Арманкур — вісімнадцятилітній син вже добре знаного на той час автора Шарля Перро. Щоправда, невдовзі з’ясувалося, що ті казки були таки написані не сином, а батьком: 68-річному метрові довелося признатися, що вчинив він так, бо побоювався звинувачень у виданні творів, написаних у «низькому жанрі».

Slide 4

Звичайно, свої казки Шарль Перро вигадав не сам: деякі запам’яталися йому з дитинства, про інші дізнавався впродовж свого життя. Але він не просто записував їх, а сам виявився чудовим оповідачем. Як справжній казкар, він зробив їх дуже сучасними: адже і мода, і мова, і вчинки героїв, що діють як живі, реальні люди, і суспільний устрій — все відповідало тогочасній Франції. Російською мовою казки Перро вперше були надруковані в 1768 р. під назвою «Сказки о волшебницах с нравоучениями», причому називалися вони так: «Сказка о девочке с красненькой шапочкой», «Сказка о некотором человеке с синей бородой», «Сказка о батюшке-котике в шпорах и сапогах», «Сказка о спящей в лесу красавице» тощо. Казки Шарля Перро відкрили справжній «казковий рух» у світовій літературі. У нього з’явились послідовники й нслідувачі. І не лише книжкові. На сюжети казок Перро створено опери «Попелюшка» Россіні, «Замок герцога Синя Борода» Бартока, балети «Спляча красуня» Чайковського, «Попелюшка» Прокоф’єва і багато мультиплікаційних і художніх фільмів.

Slide 5

1 3 6 2 4 5 7 8 9 10 Кросворд «Калейдоскоп улюблених казок» Завдання: із запропонованих варіантів обрати правильну відповідь і заповнити кросворд. Зашифроване по горизонталі ключове слово підкаже автора улюблених казок.

Slide 6

1. Що носила героїня відомої казки на голові червоного кольору: а) хустинку; б) шапочку; в) кашкет; г) пілотку. 2. Як звали старшу сестру Попелюшки: а) Жаввот; б) Чорногузка; в) Білосніжка; г) Несміяна. 3. Як звали гидкого, але розумного принца, який змінився завдяки зустрічі з дурненькою, але вродливою принцесою: а) Ріке-Чубчик; б) Хлопчик-Мізинчик; в) Лихий принц; г) Ненаглядний принц. 4. Шкіра якої тварини врятувала бідолашну принцесу від одруження з королем: а) кроляча; б) свиняча; в) зміїна; г) осляча. 5. З чого був зроблений черевичок, який загубила на сходах принцеса-незнайомка: а) шкіра; б) хутро; в) кришталь; г) дерево.

Slide 7

6. Як звали дівчину, яка загубила на сходах кришталевий черевичок: а) Осляча шкура; б) Спляча красуня; в) Золотоволоска; г) Попелюшка. 7. В яких чоботах Людожер наздоганяв Хлопчика-Мізинчика та його братів: а) семимильні; б) десятимильні; в) тримильні; г) стомильні. 8. Кого запросили король з королевою на пишне свято з нагоди народження принцеси: а) 12 місяців; б) 7 чарівниць; в) 3 богатирів; г) 7 гномів. 9. Хто правив державою в усіх казках Ш. Перро: а) Президент; б) Папа Римський; в) король; г) прем’єр-міністр. 10. Яке взуття носив Кіт з відомої казки: а) кросівки; б) чоботи; в) сандалії; г) черевики.

Slide 8

Якщо ми з вами все правильно зробили, то в нас має вийте:

Slide 9

Дякую всім за УВАГУ!!! До нових зустрічей!

Summary: Дослідницька робота в проекті "Світ казок" учня 3-А класу СЗШ № 12 м. Білої Церкви, Сірмановського Андрія

Tags: проект шарль перро

URL: