Iyi Olma Sanati

+219

No comments posted yet

Comments

yami (7 years ago)

great

Ninel58 (7 years ago)

Thank you for too beautiful....!

ZaHaR_ (9 years ago)

Good presntations!

Slide 1

İyi Olma Sanatı Dr. Dráuzio Varella Çeviren: Fatih Erten

Slide 2

...Duygularını anlat. Saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular gastrit, ülser, belfıtığı, bel ağrıları gibi hastalıklara yol açar. Zamanla, duyguların bastırılması kansere dönüşür. Öyleyse, sırlarımızı, hatalarımızı birileriyle paylaşmalıyız! Diyalog, konuşma, kelime çok güçlü birer ilaç ve mükemmel birer terapidir! Eğer hasta olmak istemiyorsan...

Slide 3

Eğer hasta olmak istemiyorsan... ...Karar Vermelisin.. Kararsız kişi güvensiz, endişe ve ıstırap içinde olur. Kararsızlık, sorunları, endişeleri ve çatışmaları çoğaltır. İnsanlık tarihi kararlardan oluşur. Karar vermek, diğerlerinin kazanması için vaçgeçmeyi ve avantajları kaybetmeyi kesinlikle bilmektir. Kararsız kişiler mide rahatsızlığı, sinir hastalıkları ve cilt sorunlarının kurbanıdırlar.

Slide 4

Eğer hasta olmak istemiyorsan... ...Olduğundan Farklı Yaşama. Gerçeği sakalayan, rol yapan, her zaman mutlu olduğu görüntüsü veren, mükemmel görünmek isteyen kişi tonlarca ağırlığı biriktirmektedir. Ayağı kilden olan bronz bir heykeldir. Aldatıcı görünerek yaşamak kadar sağlık için kötü bir şey yoktur. Kaderleri ilaç, hastane ve acıdır.

Slide 5

Eğer hasta olmak istemiyorsan... ...Kabullen. Reddecilik ve kendine saygı eksikliği, kendimizi kendimize yabancılaştırır. Kendimizle barışık olmak sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Bunu kabul etmeyenler kıskanç, taklitçi, aşırı rekabetçi ve yıkıcı olurlar. Eleştirileri kabullen. Bu bilgelik, akıllılık ve terapidir.

Slide 6

Eğer hasta olmak istemiyorsan... ...Çözümler Bul. Olumsuz kişiler çözüm bulamazlar ve sorunları büyütürler. Üzülmeyi, dedikoduyu ve kötümserliği tercih ederler. Karanlığı kovmak için kibrit yakmalı. Arı ufacıktır fakat varolan en tatlı şeylerden birisini üretir. Biz ne düşünüyorsak oyuz. Olumsuz düşünce, hastalığa dönüşen negatif enerji üretir.

Slide 7

Eğer hasta olmak istemiyorsan... ...Güven. Güvenmeyen kişi iletişim kuramaz, açık değildir, derin ve sağlam ilişkiler geliştiremez, gerçek arkadaşlıkları nasıl kurabileceğini bilemez. Güven olmadan, bir ilişki de olamaz. Güvensizlik sendeki inancın azlığıdır.

Slide 8

Eğer hasta olmak istemiyorsan... ...Hayatı Üzgün Yaşama. Mizah. Kahkaha. Huzur. Mutluluk. Bunlar sağlığı güç verir ve daha uzun bir yaşam getirir. Mutlu kişi yaşadığı çevresini geliştirir. “İyi mizah bizi doktorun elinden korur”. Mutluluk sağlık ve terapidir.

Slide 9

Bunu arkadaşlarına yolla ki hasta olmasınlar !!!

Summary: arkadaşlarınıza gönderebiliceğiniz güzel bir slayt

Tags: söz

URL:
More by this User
Most Viewed