2009 israil vahşeti

+5

No comments posted yet

Comments

hayat (9 years ago)

Bu vahşet son bulsun , yeryüzünde savaş olmasın ve hiçbir kan akmasın ..Hiç kimsenin kanı toprağı sulamasın ..

Slide 1

1. GÜN İSRAİL FÜZELERİ ÖLÜM YAĞDIRDI İsrail'in Gazze‘ deki hava saldırılarının ilk gününde ölenlerin sayısı 225'e yükseldi.

Slide 2

2. GÜN 24 SAATLİK BİLANÇO: 279 ÖLÜ İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği hava saldırılarının bilançosu giderek ağırlaşıyor. Son bilgilere göre ölü sayısı 279'a çıktı, bombardımanlar sürüyor

Slide 3

3. GÜN GAZZE KAN GÖLÜNE DÖNDÜ Gazze'ye yönelik hava saldırıları 3. gününe girerken Filistinli yetkililer şimdiye kadar 315 kişinin hava saldırıları sonucu hayatını kaybettiğini belirtti. İSRAİL SAVAŞ UÇAKLARI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİNASINI VE İSLAM ÜNİVERSİTESİ'Nİ BOMBALADI

Slide 4

4. GÜN BÜYÜMEZ ÖLÜ ÇOCUKLAR Ölü sayısının 364'ü bulduğu, yaralı sayısının 1400'ü açtığı bölgede yaralılar tedavi edilecek ilaç, hastane, doktor bulamıyor. "BİZ İNSAN DEĞİL MİYİZ?" İsrail'in Gazze saldırılarında beş kızını kaybeden anne ve babanın haykırışı...Babası, ''Ben ne El Fetih ne de Hamas üyesiyim, sıradan bir Filistinliyim'' diyerek dünyayı suçluyor.

Slide 5

5. GÜN GAZZE'DEKİ VAHŞET İsrail'in Gazze Şeridi'ne cumartesinden beri yağdırdığı bombalar yüzünden ölenlerin sayısı 400'e yaklaşırken, bunlar arasında 39 çocuk bulunuyor. Yetkililer, bin 700'den fazla kişinin de yaralandığını belirtiyor.

Slide 6

6. GÜN 'İNSANİ KRİZ YOK Kİ' Filistin'in Gazze bölgesine bombalar 5 gündür aralıksız yağıyor. Ölü sayısı 385'e, yaralı sayısı ise 1600'e dayandı. Avrupa ülkelerini de ikiye bölen "ateşkes" tartışması, İsrail kabinesini böldü.Dışişleri Bakanı karşı çıktı. Savunma Bakanı "Düşünelim" dedi. Başbakan'ın yardımcısı "İnsani kriz yok ki bir ateşkes olsun" dedi..

Slide 7

7. GÜN İSRAİL SALDIRMAYA DEVAM EDİYOR İsrail, Gazze'ye yönelik geçen cumartesi başlattığı hava harekatına bugün de devam ediyor.İsrail uçakları, Gazze'yi bombalarken Hamas da İsrail topraklarına roket fırlatıyor. Geçen cumartesinden bu yana en az 417 Filistinli hayatını kaybetti. Yaralıların sayısı da bin 850'ye çıktı. BM tahminlerine göre, ölenlerin dörtte biri sivil.

Slide 8

8. GÜN İSRAİL KARA BİRLİKLERİ GAZZE'YE GİRDİ Filistinli hastane kaynaklarına göre, saldırıların 8. gününde 75'i çocuk ve 21'i kadın toplam 452 Filistinlinin öldüğü ve 2 bin 290 kişinin yaralandığı belirtildi.

Slide 9

9. GÜN GAZZE ATEŞ ALTINDA Kara saldırılarının ilk 24 saatinde ölen Filistinlilerin sayısı 35'i bulurken, 9 gündür devam eden "Dökme Kurşun" operasyonu sırasında ölenlerin sayısı da 505'e ulaştı. Operasyonda yaralananların sayısının ise 2300 civarında olduğu ifade ediliyor.

Slide 10

10. GÜN İSRAİL DURMUYOR: 527 ÖLÜ İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 27 Aralıktan bu yana en az 527 kişi öldü.

Slide 11

11. GÜN GAZZE'DE ÇATIŞMALAR ŞİDDETLENDİ Gazze Şeridi'nde İsrail ordusunun yerleşim birimlerinin bulunduğu bölgelerde ilerlemeye başlamasıyla çatışmalar şiddetlenirken, İsrail, uluslararası toplumun ateşkes girişimlerine kulak tıkıyor. Bugün, Gazze'de yüzlerce Filistinlinin, çatışmalar nedeniyle sığındığı BM okuluna İsrail tankları tarafından saldırı düzenlendi.Saldırıda ölü sayısının 40'a yükseldiği bildirildi. Uluslararası Kızılhaç Komitesinin operasyonlar direktörü Pierre Kraehenbuehl de, gazetecilere bugün yaptığı açıklamada, 27 Aralıkta başlayan İsrail'in saldırılarında şimdiye kadar yaklaşık 600 kişinin öldüğünü, 3 binden fazla da yaralı bulunduğunu açıkladı.

Slide 12

12. GÜN BOMBARDIMANA HER GÜN 3 SAATLİK ARA! İsrail askeri sözcüsü Avital Leibovich, bugünden itibaren geçerli olmak üzere, ordunun her gün 3 saat Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanı keseceğini açıkladı. Sözcü, yerel saatle 11.00 ile 14.00 arasında bombardımanların duracağını kaydetti. 12 gündür devam eden saldırılarda ölen Filistinliler'in sayısı 666'ya ulaştı

Slide 13

13. GÜN GAZZE'DE HAVA SALDIRILARI İsrail uçaklarının Gazze'de düzenlediği hava saldırılarının 13. gününde 3 Filistinli öldü, 14 Filistinli yaralandı... İsrail ordusunun "Dökme Kurşun" adını verdiği, 13 günlük ağır saldırıların ardından en az 670 kişinin hayatını kaybettiği 3 binden fazla da yaralı bulunduğu belirtildi.

Slide 14

14. GÜN Değişen bir şey yok İsrail katliama devam ediyor

Slide 15

15. GÜN TARAFLAR BM'NİN ATEŞKES ÇAĞRISINA UYMUYOR İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik operasyonları üçüncü haftasını girerken, ne İsrail, ne de Hamas, şu ana dek 800'den fazla Filistinli'nin hayatını kaybettiği saldırıların derhal durması çağrısında bulunan BM Güvenlik Konseyi kararına uyuyor. Bölgedeki insani durum ise her geçen gün daha da kötüye gidiyor

Slide 16

16. GÜN İSRAİL GECE DE VURMAYA DEVAM EDİYOR Filistin Acil Yardım Servisleri'ne göre, İsrail'in Gazze‘ye yönelik saldırılarının 16.gününde ölü sayısı 854'e yükseldi. İsrail ise, Gazze‘ye düzenlenen hava ve kara saldırılarında 550'den fazla Filistinli militanın öldürüldüğünü açıkladı.

Slide 20

Gazze'de El Alem TV için çalışan Ekrem Es-Satari, yerel Ma'an haber ajansına yaptığı açıklamada, olay yerlerinde yapılan saldırılar ile düzenlenen son füze saldırısı arasında bağlantı kurarak, "İsrailliler yaralıların bulunduğu yerlere, ilk olarak basın mensuplarının ve ambülans ekiplerinin gittiğini biliyor. Bölgeyi hedef aldıktan sonra, gazeteciler ve ambülanslar geldiğinde aynı yeri bir kez daha hedef alıyorlar" dedi. Es-Satari, "Bence, görgü tanıklarını ortadan kaldırmaya uğraşıyorlar" diye konuştu. Gazze'de yerel radyo Elvan için çalışan gazeteci Ala Mürteci, Gazze'nin Zeytun mahallesindeki evinin bombalanmasından sonra, kaldırıldığı hastanede geçen cuma gecesi hayatını kaybetmiş, Filistin TV için çalışan İhab El-Wahidi de Tel El Hava'daki, evinin bombalanması sonucu, eşi ve annesi ile birlikte ölmüştü. Bir başka gazeteci Semir Halife'nin yine Zeytun mahallesindeki evi bombardıman edildi, aile üyelerinin bombalamadan birkaç saat önce evin bodrum katına sığınmış olmaları nedeniyle mutlak bir ölümden kurtuldukları belirtildi. Sudan TV için çalışan Halife'nin de bombardıman sırasında evinde bulunduğu bildirildi. Gazze'de BBC için çalışan Şuhdi El-Kasef ise bütün tehditlere rağmen, basın mensuplarının kameralarını ellerinden bırakmayacağını ve hedef olmalarına rağmen, sivillere karşı İsrail'in işlediği suçları göstermeye devam edeceklerini söyledi. egisel@windowslive.com Hazırlayan: Eskibir

Summary: bu yaşananlara söylenecek söz yok

URL:
More by this User
Most Viewed