презентація книга - міст до знань

+185

No comments posted yet

Comments

popa (1 year ago)

hh

qwqwqwqwqwqwqwq (5 years ago)

very nice presentation

vitusha20 (5 years ago)

Очень хотелось бы скачать эту презентацию для показа в классе. Сделайте возможность ее скачать, спасибо.

Slide 1

ПІДГОТУВАЛИ УЧНІ 3 – А КЛАСУ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ СЗШ №12 І-ІІІ СТУПЕНІВ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ КНИГА – МІСТ ДО ЗНАНЬ

Slide 2

Наш 3-А на уроці читання почав вивчати розділ “Похвала книгам”. Але стільки ще виникало запитань… Ну, просто не можливо про все дізнатись на уроці!!! і ми вирішили створити проект, якому і дали назву “Книга – міст до знань”. Для роботи ми об'єдналися у групи. І група –”ІСТОРИКИ” ІІІ група –”ЖУРНАЛІСТИ” ІV група –”РЕДАКТОРИ” ІІ група –”НАРОДОЗНАВЦІ” V група –”МАЙСТРИ”

Slide 3

ІСТОРИКИ Підготували матеріал, ілюстрації про історію виникнення книги; Дослідили, як змінювалась книга з розвитком людства; Проаналізували значення книги для людини. Порівняли створення книг різними народами.

Slide 4

Історія виникнення книги Мета: ознайомити з історією розвитку книги

Slide 5

Що таке книга? Кни́га, книжка — письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку.

Slide 6

Але книга в такому розумінні виникла не відразу. У неї було не мало праобразів в давнину.

Slide 7

Звідки ж бере початок книга? Давайте подумки перенесемося в часи, коли людина вже вміла говорити, але не вміла писати? Як же люди передавали інформацію? Існувало декілька способів. Наприклад, з допомогою різних предметів. Що ви знаєте про вузликове письмо?

Slide 8

До появи письменності людина користувалася іншими способами передавання інформації. Один із них – вузелкове письмо. Вузликове письмо

Slide 9

У перуанських індійців було вузелкове письмо – кіпу. Це товста мотузка, до якої у вигляді бахроми підв’язувались різнокольорові шнури різної довжини і товщини. Вузли на шнурках зав’язувалися прості, подвійні і потрійні і розміщувалися вони то на кінці шнурка, то майже на самій мотузці.

Slide 10

В кіпу кожна деталь мала велике значення. Чим ближче до мотузки – основи знаходився вузлик на шнурку, тим важливіше повідомлення, яке він несе. Кожний кольоровий вузлик мав своє значення: червоний вузлик – війна, білий – мир, зелений – хліб, чорний – смерть. Незафарбовані вузли позначали числа: прості вузли – десятки, подвійні – сотні.

Slide 11

На зміну вузелковому письму, яке було дуже важко читати, прийшло письмо в картинках. Письмо в картинках

Slide 12

Ієрогліфи Пізніше на камяних плитах стали з’являтися надписи – ієрогліфи.

Slide 13

Клинопис Існували цілі бібліотеки із плиток.

Slide 14

Кожна «книга» складалася із декількох десятків і навіть сотень плиток, як наша книга із багатьох сторінок. Книги нумерували як сторінки і на кожній ставили назву.

Slide 15

Книги - стрічки

Slide 16

Книги із воску Воскові книги були винайдені ще за часів древніх римлянів, а протрималися ледве не до Великої французької революції.

Slide 17

Виглядала воскова книга так: декілька табличок-дощечок, охайно підструганих в середині, скріплювалися шнурками через дірочки. Заглиблення кожної дощечки заповнювали воском.

Slide 18

Прабатьком книги був свиток. Листки у свитку скріплювалися між собою з країв і згорталися в рулон. Виготовляли свитки із папірусу, шовку, шкіри. Виготовляли папіруси і з паперу. Перші свитки з’явилися в Єгипті в ІІІ ст. до нашої ери.

Slide 19

Папірусні стрічки склеювали або зшивали у свитки, які потім вкладали у футляри – капси, виходив свиток – перша відома форма книги у світовій цивілізації. Вік папірусної книги закінчився тільки в Х –ХІ ст. н.е.

Slide 20

Вчені вважають, що берестяні книги виникли на Русі в 11 ст. і використовувалися аж до 15ст. Букви на бересті видряпувалися гострим залізним стержнем.

Slide 21

Берестяні книги Берестяні книги беруть початок від берестяних грамот.

Slide 22

В Єгипті писали на папірусі, а в древньому Новгороді на бересті – березовій корі. Інші народи писали на пергаменті – телячій шкірі.

Slide 23

Рукописні книги Для того, щоб виготовити одну копію рукописної книги, необхідно було працювати не один місяць.

Slide 24

Тому переписувачі раділи, коли закінчували книгу. На згадку вкінці лишали таку приписку: «Як радіє заєць, який вирвався з пастки, птах – з сітки, а боржник від лихваря – так радіє переписувач , закінчивши книгу.»

Slide 25

Обгортки книг виготовляли з дерева, грубої шкіри, із заліза.

Slide 26

Перша друкована книга була виготовлена в Кореї наприкінці першого тисячоліття нашої ери, а в Європі перші друковані книги з’явилися в середині ХV ст. Перша друкована книга

Slide 27

Книга “Апостол” – перша російська друкована книга, була видана Іваном Федоровим та Петром Мстиславцем у 1564 році. Книга «Апостол»

Slide 28

ІВАН ФЕДОРОВ – ДРУКАР КНИГ, ПЕРЕД ТИМ НЕБАЧЕНИХ

Slide 29

НАЙБІЛЬШІ КНИГИ

Slide 30

НАЙМЕНШІ КНИГИ

Slide 31

НАРОДОЗНАВЦІ Дізнавалися про роль і значення книги книги для українського народу; Відшукували фольклорні перлини нашого народу про книгу; Підготували конкурс “ Народна мудрість про книгу”

Slide 32

ПРИСЛІВ’Я, ПРИКАЗКИ ПРО КНИГУ КНИЖКА МОВЧКИ ВСЕ РОЗКАЖЕ. КНИЖКУ ЧИТАЙ – РОЗУМУ НАБИРАЙ. КНИЖКА – МАЛЕНЬКЕ ВІКОНЦЕ, А ЧЕРЕЗ НЬОГО УВЕСЬ СВІТ ВИДНО. ЛЮДИНА БЕЗ КНИГИ, ЯК РИБА БЕЗ ВОДИ. ЗОЛОТО ДОБУВАЮТЬ ІЗ ЗЕМЛІ, А ЗНАННЯ ІЗ КНИГИ. РОЗУМ БЕЗ КНИГ, ЩО ПТАХ БЕЗ КРИЛ. ДІМ БЕЗ КНИГИ, ЩО ДЕНЬ БЕЗ СОНЦЯ. КНИГА ДЛЯ ДІТЕЙ, ЩО ВОЛОГА ДЛЯ ПОЛІВ. КНИГА – НЕ ПРЯНИК, А ДІТЕЙ ДО СЕБЕ МАНИТЬ. З КНИГОЮ ЖИТИ – З ДОБРОМ ДРУЖИТИ. КНИГА – ТВІЙ ДРУГ, БЕЗ НЕЇ, ЯК БЕЗ РУК.

Slide 33

ЖУРНАЛІСТИ Проводили соціологічне опитування на тему “Чи потрібна людям книга?” та підраховували опитуваних; З допомогою вчителя створили діаграму з соціологічного опитування; Проаналізували значення книги для людини.

Slide 34

РЕДАКТОРИ Оформили стінгазету “Книжку читай – розуму набирай” Створили презентацію- звіт проекту “Книга – міст до знань”. Придумали кросворд про книгу.

Slide 35

МАЙСТРИ Виготовляли власні книжки; Створили книжкову “лікарню”. Склали інструкцію користування книгою.

Slide 37

Приємно, що в нашому класі виявилося багато справжніх друзів книги!

URL: