Kas yra Velykos. Pasaulio paž.

+53

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Kas yra Velykos? Vyr. mokytoja Rita Šulinskienė

Slide 2

Atsakysi, kad tai – šventė, per kurią valgome daug kiaušinių? Dar kai kuriuos vaikus aplanko Velykų bobutė, kitus – kiškelis su dovanomis. O jeigu jie ir neateina, Velykos vis tiek yra labai džiugi šventė. Sužinokime apie ją daugiau!

Slide 3

Velykos – krikščioniška šventė, susijusi ir su pagoniškomis tradicijomis. Šią dieną tikintieji mini Kristaus prisikėlimą. Didįjį Penktadienį nukryžiuotas Jėzus Kristus trečią dieną prisikėlė iš numirusiųjų, o krikščionys dėl to džiaugiasi ir švenčia.

Slide 4

Žmonės Velykas šventė dar prieš krikščionybę, kai garbino daug dievų ir buvo vadinami pagonimis. Tuomet minėdavo ne Kristaus prisikėlimą, bet gamtos atbudimą.

Slide 5

Manoma, kad ir pavadinimas kilęs iš žodžio „vėlės“, nes būtent tada jos prisikeldavo, o po pirmojo perkūno vėl pasitraukdavo. Žmonės vėlėms kiaušinių nunešdavo net į kapus. Kiti sako, kad Velykų pavadinimas kilęs iš slavų kalbų, kur ši šventė vadinama velikden – Didžiąja diena.

Slide 6

Kodėl per Velykas valgome tiek kiaušinių? Ši tradicija irgi likusi nuo pagonybės laikų – kiaušinis simbolizuoja naują pradžią, atgimusią gamtą, gyvybę, o juk pavasaris po ilgos žiemos- tikras atgimimas.

Slide 7

Lietuvoje gyvuoja labai seni papročiai, kaip marginti kiaušinius – jie ne tik dažomi, bet ir dekoruojami vašku, skutinėjami ir kitaip puošiami.

Slide 8

Lietuvoje savaitę prieš Velykas švenčiamas Verbų sekmadienis – miegalius pakelia verbomis ir dainuoja : „Ne aš mušu, verba muša, ne aš mušu, verba muša“. Tikima, kad šventinta verba palietus žmones, gyvulius ir daiktus, jie bus apsaugoti nuo ligų ir kitų nelaimių.

Slide 9

Nors kiekvienais metais Velykų data būna vis kita, bet visuomet – sekmadienį. Kaip nustatoma Velykų diena? Nuspręsta, kad ši šventė bus švenčiama pirmąjį sekmadienį po pavasario lygiadienio (kovo 20 arba 21 dienos), kai yra pilnatis. Arba 40 dienų po Pelenų dienos (ji švenčiama kitą dieną po Užgavėnių.

Slide 10

Linksmų Šv. Velykų!

URL: