אהבה,שלום ורעות- נופר,אוריאן,ליאור,ליה ולורן

+1

No comments posted yet

Comments

Slide 1

אהבה,שלום ורעות שם המגישות: אוריאן מור, ליאור אפריאט, ליה דוכן, לורן פפיאשוילי ונופר כהן כיתה: ח'7 מוגשת למורה: אתי קורנברג תאריך הגשה: 01.06.2012

Slide 2

משמעות שם החברה שם החברה שבחרנו הוא : "אהבה,שלום ורעות" בחרנו את השם הזה כי זוהי השאיפה של כולנו שאנחנו רוצות שתתגשם בעיר שלנו, שבה לחברה המתוקנת יהיו הערכים: אהבה,שלום ורעות. זוהי המטרה שלשמה אנו מקימים את החברה ואנו שואפים לשלמות בכלל ולאהבה שלום ורעות בפרט.

Slide 3

אוריאן: אני שואפת לשלמות העולם, אני מקווה שבעולם המתוקן שאנו מייצרים לכל אחד ואחד יהיה מקום אליו הוא יתחבר ומקום בו הוא יהיה בטוח ושייך. ליאור: לדעתי החברה המתוקנת שכולנו שואפים שתהיה גם בעולם שלנו צריכה להתקיים גם בחברה שהמצאנו. אחד מן הרעיונות הכלליים ליצירת חברה בעלת הערכים "אהבה,שלום ורעות" הוא להביא לשינוי ביחס בין אנשים וכלפיי אנשים. ליה: אני חושבת שהחברה שלנו צריכה לשאוף לטוב, לחיות בצורה טובה יותר. לדעתי אנשים צריכים לחיות לפי חוקים מסוימים שיהיו מוסכמים על כל הכלל, בלי הבדלים של דת, גזע ומין. לורן: לדעתי, על מנת שהעולם שלנו יהיה טוב יותר לכולם עלינו להתייחס זה לזה בכבוד ומבאן גם שם החברה "אהבה, שלום ורעות". על מנת להגיע לחברה כזו על כל אחד להשקיע מאמץ ולחיות ע"פ חוקים שעל כל אחד יהיה לכבד אותם ולנהוג לפיהם!!! נופר: לדעתי כאשר יהיה בעולם חברה מתוקנת יהיה טוב יותר ויהיה אפשר לחיות בצורה טובה יותר בעולם. ברגע שיהיה "אהבה שלום ורעות" בין בני אדם נצליח לקיים חברה מתוקנת  השקפת עולמנו ודעותינו

Slide 4

ההבדלים שבין החברה בישראל כיום לעומת החברה המתוקנת על הירח

Slide 5

פרמטרים בחברה המתוקנת יום מנוחה- בחברה המתוקנת יהיו יום מנוחה הלוא הוא יום שבת, אך ניתן לציין שע"פ החברה המתוקנת והתנהלותה רוב ימי השבוע יורגשו כימי מנוחה. חגים ומועדים- נרצה לשמר את חגי היהדות מסורתיים שגדלנו והתחנכנו על פיהם בילדותנו ואף את ימי הציון של ארץ(יום העצמאות, תשעה באב, יום שחרור ירושלים וכ'ו). תקנון- בחברה המתוקנת תכנס לתוקף "אמנת זכויות האדם" , עשרת הדיברות וכ'ו. ערכים ודרכי התנהגות- במהלך מהעבודה וגם שם החברה המתוקנת מציינת את הערכים שאנו רוצות שיכללו בחבורה המתוקנת הלוא הם "אהבה,שלום ורעות". ניבים ופתגמים- "ואהבת לרעך כמוך" , "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך" .

Slide 6

הוגה דעות בהקשר לחברה המתוקנת הרצל החזון של הרצל היה להקמת מדינה ליהודים. בעקבות המשימה להקמת חברה מתוקנת החלטנו להשתמש במשפטו של הרצל וכמו שאמר "אם תרצו אין זו אגדה" לגביי הקמת חברה מתוקנת מושלמת .

Slide 7

סוף

URL: