narzedziapols

+162

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Narzędzia Web 2.0 170 sprawdzonych i przydatnych narzędzi internetowych

Slide 2

Narzędzia do tworzenia pokazów zdjęć i filmów Prezentacje multimedialne online Rysowanie i edycja grafiki Dokumenty online, e-booki Komiksy, napisy na zdjęciach Plakaty, infografiki Porządkowanie zasobów Quizy – krzyżówki – testy - gry i zabawy Animacje i awatary Narzędzia audio Blogi – Portfolio – Wiki Kategorie narzędzi

Slide 3

Narzędzia do tworzenia pokazów zdjęć i filmów Powrót do spisu kategorii

Slide 4

Animoto Animoto zmienia zdjęcia i filmy wideo w profesjonalne pokazy slajdów i wideo w kilka minut. Możemy połączyć nasze zdjęcia z muzyką, tworząc w ten sposób bardzo ciekawie wyglądającą prezentację.

Slide 5

Comslider Piękny pokaz slajdów online. Fantazyjne efekty przejścia i pokazu. Wiele niestandardowych motywów. Wystarczy przesłać swoje zdjęcia, wybrać szablon i wkleić kod źródłowy na stronę.

Slide 6

Dermandar Łatwe tworzenie i udostępnianie pięknych panoram. Rezultat można osadzić na swoim blogu. Wystarczy kilka zdjęć, program Dermandar i panorama gotowa.

Slide 7

Imgur Imgur służy do udostępniania zdjęć. Jest prostym narzędziem, umożliwiającym użytkownikom wysyłanie i umieszczanie zdjęć w trybie online. Gotową galerię możemy osadzić na blogu.

Slide 8

Kizoa Dzięki programowi możemy tworzyć atrakcyjne pokazy zdjęć, plakaty i kolaże wzbogacone dodatkowymi efektami, animacjami, muzyką i tekstem. Gotowe prace można osadzać na stronach internetowych lub umieszczać w serwisach społecznościowych.

Slide 9

Locr Program umożliwia tworzenie galerii zdjęć ze wskazaniem ich lokalizacji na mapie. Informacje geograficzne możemy dodawać zarówno na podstawie wskazania zdjęcia na mapie, jak i poprzez synchronizację ze ścieżką GPS. 

Slide 10

Loupe Loupe to serwis, układający dowolne kolekcje zdjęć we wzory. Zdjęcia same tworzą wybrane obrazy, ale każdy można poprawić w trybie edycji, usuwając dowolne zdjęcie czy przeciągając je w inne miejsce.

Slide 11

Magisto Magisto to prosta w obsłudze, intuicyjna aplikacja do tworzenia filmu. Wystarczy wskazać filmy lub zdjęcia z naszego komputera lub telefonu, wybrać do nich styl przyszłego filmu oraz podkład muzyczny z biblioteki dźwięków proponowanych przez program i dodać tytuł, a Magisto automatycznie utworzy film. 

Slide 12

Mixbook Mixbook to łatwy i przyjemny sposób tworzenia efektownych foto książek, kart i kalendarzy w sieci. Stwórz wspaniałe profesjonalne projekty elektronicznych książek o szkole, rodzinie, wakacjach i wiele więcej!

Slide 13

Photobucket Photobucket oferuje możliwość udostępniania i tworzenia pokazów zdjęć. Po założeniu konta i zalogowaniu tworzymy albumy zdjęć, które możemy osadzać na stronie internetowej lub blogu w postaci pokazu slajdów.

Slide 14

PhotoSnack PhotoSnack to kolejny serwis do tworzenia pokazów fotografii. Oferuje 250 MB na zdjęcia. Gotowe pokazy możemy umieszczać na stronach i blogach. PhotoSnack umożliwia tworzenie eleganckich pokazów slajdów flash z muzyką.

Slide 15

PhotoPeach PhotoPeach to darmowe narzędzie Web 2.0, za pomocą którego istnieje możliwość utworzenia wizualnej prezentacji w kilka sekund. Pozwala również na dodanie podkładu muzycznego, podpisów i komentarzy.

Slide 16

PictureTrail PictureTrail umożliwia udostępnianie zdjęć, tworzenie ciekawych pokazów slajdów, ale na jednym darmowym koncie można umieścić 36 zdjęć. Do albumu można dodać muzykę.

Slide 17

ProShow Web Tworzenie pięknych pokazów slajdów. Łączenie zdjęć, filmów i muzyki do tworzenia niesamowitych pokazów slajdów. Darmowy do 15 zdjęć.

Slide 18

PowTon PowToon umożliwia tworzenie prezentacji w formie animowanych filmów przypominających kreskówki. Jest to prosty kreator, z którym każdy poradzi sobie bez większego problemu doskonale się przy tym bawiąc.

Slide 19

Sharalike Proste narzędzie do tworzenia pokazów slajdów z podkładem muzycznym. Wystarczy zaimportować kilka zdjęć z komputera lub iPada do programu, przeciągając, ustawić je w dowolnej kolejności, a następnie dodać trochę muzyki. 

Slide 20

Slide.ly Slide.ly to szybki i łatwy sposób na utworzenie filmu z użyciem swoich ulubionych zdjęć i muzyki, a następnie podzielenie się nimi ze znajomymi na wszystkich popularnych serwisach społecznościowych.

Slide 21

Slideful Slideful jest prostym programem do tworzenia pokazów zdjęć i umieszczania ich na stronach internetowych. Przesyłamy swoje zdjęcia, w kolejnych etapach dostosowujemy pokaz do naszych potrzeb i pobieramy kod Embed.

Slide 22

Stupeflix Stupeflix to internetowy serwis, który pomaga tworzyć wyjątkowe filmy. Wybierz jeden z pięknych motywów do tworzenia filmu. Dodaj zdjęcia i pliki wideo z komputera lub bezpośrednio z Facebook, Flickr, Picasa i albumów fotograficznych. 

Slide 23

TripWow TripWow to bezpłatna aplikacja, która pozwala nam zaprezentować swoje zdjęcia z podróży, wakacji, wycieczki ze wskazaniem miejsc na mapie. Prezentacja może być wzbogacona muzyką.

Slide 24

VoiceThread VoiceThread to multimedialny pokaz slajdów: obrazów, dokumentów i nagrań wideo. Pozwala w trakcie pokazu komentować slajdy na 5 sposobów - za pomocą głosu (z mikrofonu lub telefonu), tekstu, pliku audio lub wideo (poprzez kamerę internetową).

Slide 25

WeVideo Tworzenie filmów online. Narzędzie pozwala na zmontowanie filmu również ze zdjęć. Wystarczy ściągnąć z komputera własne pliki, następnie przeciągnąć je na oś filmu. Wszystkie elementy można edytować, przycinać, dodać tekst lub dźwięk. Bezpłatna wersja pozwala na stworzenie maksymalnie 5-minut wideo miesięcznie.

Slide 26

YouTube YouTube – znany wszystkim serwis internetowy, który umożliwia bezpłatne umieszczanie i oglądanie filmów. 

Slide 27

Zentation Zentation łączy wideo i slajdy prezentacji multimedialnych, dzięki czemu otrzymujemy prezentacje z komentarzem na żywo. Możemy je wykorzystać podczas wideokonferencji, szkoleń i e-learningu.

Slide 28

Prezentacje multimedialne online Powrót do spisu kategorii

Slide 29

authorSTREAM AuthorSTREAM jest platformą udostępniania i wymiany prezentacji multimedialnych w Internecie. Można je umieszczać i przeglądać bezpośrednio na blogach i stronach internetowych. Prezentacje zachowują animacje, audio i wideo..

Slide 30

Emaze Emaze to ciekawe, proste w obsłudze narzędzie do tworzenia prezentacji 3D. Oferuje sporo pięknych motywów, podzielonych na kategorie oraz ciekawe efekty animacyjne i wiele elementów (czcionki, kształty), którymi można wzbogacać swoje prace.

Slide 31

Google Slides Dzięki Prezentacjom Google można tworzyć i edytować pliki oraz pracować nad nimi z innymi osobami z dowolnego miejsca. Można skorzystać z różnorodnych motywów, tysięcy czcionek, funkcji dodawania filmów, animacji i wielu innych. Wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie w miarę ich wprowadzania.

Slide 32

Haiku Deck Haiku Deck to prosty program przeznaczony do tworzenia prezentacji multimedialnych. Bardzo przyjazna obsługa i łatwość dzielenia się wykonanymi prezentacjami to duże zalety aplikacji.

Slide 33

PowerShow PowerShow.com umożliwia przeglądanie i udostępnianie prezentacji PowerPoint w Internecie w komplecie z: audio, wideo, muzyką, animacjami, efektami przejścia, hiperłączami.

Slide 34

Prezi Prezi jest nowoczesnym edytorem atrakcyjnych prezentacji multimedialnych online. Prezi wykorzystuje efekt zoom, który umożliwia użytkownikom powiększanie i pomniejszanie ich prezentacji oraz wyświetlanie i poruszanie się pomiędzy poszczególnymi jego elementami po osiach w przestrzeni umownie oznaczanej jako 2.5D.

Slide 35

SlideBoom Udostępnianie prezentacji z poziomu witryny w każdym miejscu. SlideBoom odtwarza animacje zastosowane w prezentacji.

Slide 36

SlideServe Udostępnianie prezentacji online. SlideServe jest kolejnym sposobem na przesyłanie i udostępnianie prezentacji online. Można je osadzać lub wysyłać do serwisów społecznościowych, blogów i przyjaciół.  

Slide 37

SlideShare SlideShare jest największą na świecie społecznością udostępniania prezentacji. Umieszczamy tam swoje prezentacje i udostępniamy bezpośrednio na blogach, Twitterze, Facebooku czy LinkedIn.

Slide 38

SlideSnack SlideSnack to zestaw narzędzi do udostępniania i tworzenia online prezentacji. Program konwertuje fotografie i pliki PDF do prezentacji Flash z możliwością umieszczenia na stronie lub blogu. SlideSnack umożliwia zapisywanie komentarzy głosowych.

Slide 39

Slides W programie Slides tworzymy slajdy w kreatorze aplikacji, bez konieczności zapisywania w komputerze.  Gotową prezentację można osadzić na naszej stronie lub blogu za pomocą kodu źródłowego.

Slide 40

Vcasmo Vcasmo – prezentacje bezpośrednio na stronie internetowej lub blogu. Serwis umożliwia także jednoczesne pokazywanie video i prezentacji multimedialnej

Slide 41

Visme Visme - bezpłatny program online (wymaga rejestracji), w którym można stworzyć interaktywną prezentację i inne treści wizualne (banner, infografikę). Przy tworzeniu prezentacji do dyspozycji jest wiele narzędzi, które dodatkowo można wzbogacić animacją.

Slide 42

Rysowanie i edycja grafiki Powrót do spisu kategorii

Slide 43

ArtPad Z programem ArtPad możesz być artystą malarzem i tworzyć wyjątkowe działa sztuki. Kliknij w dowolnym miejscu, aby rozpocząć dzieło. 

Slide 44

ABCya Program ABCya jest prostym narzędziem do rysowania. Swój rysunek można uzupełnić obrazkami, pieczątkami, balonami lub różnymi kształtami.

Slide 45

BeFunky BeFunky umożliwia modyfikowanie zdjęć różnymi filtrami graficznymi. Po wybraniu odpowiedniego filtra i po załadowanie zdjęcia szybko uzyskujemy zabawny efekt.

Slide 46

Blingee Dodaj migające elementy i komentarze do własnych zdjęć, a następnie podziel się swoimi animowanymi kompozycjami ze znajomymi!

Slide 47

BlogGif Program do edycji grafiki. Posiada wiele przydatnych funkcji, m.inn umożliwia zmianę rozmiarów zdjęć, tworzenie plików typu GIF, dodawanie animowanego tekstu, dodawanie kilku efektów równocześnie.

Slide 48

Closr.it Closr.it to narzędzie online, w którym można umieścić zdjęcia, a potem dokonywać ich wielokrotnych przybliżeń. Dzięki temu można osiągnąć zadziwiające efekty. Świetnie nadaje się do prezentowania i omawiania skomplikowanych diagramów i wykresów.

Slide 49

Deefunia Kolejny program z którym można uzyskać ciekawe kompozycje. Znajdziecie wiele kategorii tematycznych z mnóstwem różnych efektów. Można też umieścić zdjęcie w atrakcyjnej ramce. 

Slide 50

Dreamies Prosty program do edycji grafiki. Korzystając z niego możemy stworzyć kolaż z własnych zdjęć, wykonać kartkę okolicznościową, migający napis lub zmienić zdjęcie w wyjątkową kompozycję.

Slide 51

EasyMoza EasyMoza jest internetowym programem za pomocą którego można łatwo stworzyć własną mozaikę zdjęć. Jeśli spodoba Ci się wynik, możesz zapisać mozaikę w swoim komputerze lub ją wydrukować

Slide 52

FotoJet FotoJet to prosty i przyjazny program do tworzenia eleganckich kolaży, plakatów i kartek okolicznościowych. Bez rejestrowania i logowania. 

Slide 53

FotoFlexer FotoFlexer to zaawansowany edytor zdjęć cyfrowych on-line. Z jego pomocą bardzo łatwo zmienimy rozmiar zdjęcia, nałożymy na nie tekst, obrazki i animacje.

Slide 54

Fotor Fotor to darmowe, ciekawe narzędzie przeznaczone do szybkiej obróbki zdjęć. Aplikacja oferuje narzędzia i filtry pozwalające uzyskać ciekawe efekty fotograficzne, umożliwia tworzenie kolaży, dodawanie ramek oraz różnych gadżetów i ozdobników.

Slide 55

Fun Photo Box Śmieszne efekty fotograficzne. Darmowe oprogramowanie do edycji zdjęć i tworzenia własnych zabawnych fotomontaży. Edytuj zdjęcia online i baw się dobrze!

Slide 56

ImageBot Edytor graficzny online. Umożliwia tworzenie ciekawych kompozycji graficznych, banerów i reklam. Oferuje pracę na warstwach, kilka filtrów, dodawanie symboli, tekstu i obrazków z bogatej bazy obejmującej różne dziedziny tematyczne.

Slide 57

ImageChef Program umożliwia tworzenie niestandardowych obrazów poprzez łączenie tekstu, symboli i zdjęć za pomocą różnych szablonów internetowych.

Slide 58

iPiccy iPiccy sprawia, że ​​możemy stworzyć unikalne zdjęcia wykorzystując łatwe w użyciu narzędzia fotograficzne: zastosować piękne efekty, dodać tekst, a nawet własnoręcznie udekorować! Rejestracja nie jest wymagana.

Slide 59

jpgFUN Na tej stronie można zrobić wiele ciekawych i zabawnych obrazków ze swoich zdjęć. Dostępne efekty wizualne są bardzo różne, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Slide 60

LoonaPix Można stworzyć zabawne kompozycje, umieścić zdjęcie w nietypowej ramce, ozdobić, zniekształcić, tworzyć kalendarze.

Slide 61

Lunapic Lunapic to dobry edytor zdjęć online. Możesz przesłać zdjęcie lub film wideo albo edytować bieżący obraz. Do wykorzystania jest ponad 200 animacji!

Slide 62

Online Image Editor Prosty edytor zdjęć online umożliwia wygodną edycję zdjęć i oferuje sporo możliwości: można zmienić rozmiar lub przyciąć swoje zdjęcia, dodać tekst, dymki, ramki, przekształcać, wyostrzać, tworzyć swoje własne animacje.

Slide 63

Pageplugins Generator, dzięki któremu można stworzyć różnorodne kolorowe, animowane gadżety na blogi i strony internetowe. 

Slide 64

Pato Jeden z wielu programów, dzięki którym można uzyskać ciekawe kompozycje z własnych fotografii. Aplikacja posiada polską wersję językową. Proces tworzenia kompozycji jest bardzo prosty.

Slide 65

Phixr Oprócz funkcji zmiany rozmiaru, kadrowania, obrotu i odwracania, program oferuje korekcję jasności, kontrastu, barwy i nasycenia, redukcję efektu czerwonych oczu, wyostrzanie i rozmywanie zdjęć, zaokrąglania rogów oraz wypełnianie obszarów i dodawanie ramek, dymków, klipartów i tekstów.

Slide 66

Pho.to Pho.to oferuje ciekawe narzędzia do obróbki zdjęć: można je powiększać, retuszować, dodawać piękne ramki i niezwykłe efekty. Za pomocą jednego kliknięcia możesz stworzyć wyjątkowe dzieła artystyczne.

Slide 67

Photo Collage Tworzenie ciekawych kolaży z różnych fotografii i obrazków. Wystarczy przesłać swoje zdjęcia, wybrać szablon, stworzyć kolaż i zapisać na swoim dysku.

Slide 68

Photo Frame Show Zaskakujące i zabawne ramki do wstawiania zdjęć. Bardzo prosty edytor.

Slide 69

PhotoFaceFun Korzystając z programu można: uzyskać ciekawe efekty fotograficzne, umieścić zdjęcie w ciekawej ramce, skorzystać z wielu filtrów, kadrować, ozdabiać, przerabiać zdjęcie, przycinać, tworzyć banery i awatary ze swoim zdjęciem.

Slide 70

PhotoFunia PhotoFunia jest internetowym narzędziem do edycji zdjęć. Można przesłać dowolne zdjęcie i po prostu czekać na efekt. A jest z czego wybierać. Można umieścić swoją twarz na billboardzie, znaczku lub zabawnej ramce. PhotoFunia oferuje ponad 150 scen do zabawy.

Slide 71

Photo-notes Photo-notes.com to świetny sposób na dzielenie się swoimi zdjęciami! Bezpłatna usługa generowania notatek na zdjęciach polaroidowych.

Slide 72

Photofunny Photofunny to darmowy edytor zdjęć. Można z nim robić fotomontaże, animowane gify, retusz zdjęć, dodawać naklejki, ramki, umieszczać zdjęcia w otworach, tworzyć kartki urodzinowe i świąteczne i wiele więcej.

Slide 73

Photovisi Photovisi to program do tworzenia kolaży. Wybierz jeden z wielu szablonów, dodaj swoje zdjęcia, a następnie dostosuj, przeciągając dowolnie fotografie i elementy graficzne.

Slide 74

Picfuul Picfull to ciekawa usługa, która sprawia, że ​​można bardzo łatwo dostosować i przekształcać zdjęcia tworząc całkiem nowe obrazy, a następnie dzielić się nim z przyjaciółmi.

Slide 75

Picture2Life Picture2Life umożliwia animowanie, tworzenie niestandardowych kolaży i udostępnianie zdjęć.

Slide 76

Pictures4fun Pictures4fun zapewnia oryginalne efekty zdjęciowe. Wystarczy wybrać dowolny efekt i wgrać własne zdjęcie. Gotową kompozycję można pobrać na dysk lub wykorzystać jako avatar. Można także stworzyć niepowtarzalną kartkę świąteczną lub okolicznościową i wysłać ją znajomym

Slide 77

Pixiz Pixiz służy do edycji zdjęć. Można przesłać zdjęcie i je retuszować, modyfikować za pomocą wielu efektów i wstawiać do różnych szablonów, gdzie stanie się częścią oryginalnego obrazu.

Slide 78

PiZap PiZap umożliwia dodawanie zabawnych efektów, własnego tekstu, tworzenie kolażu. Zawiera setki oryginalnych kolorowych naklejek do ozdabiania zdjęć i wiele innych ciekawych funkcji.

Slide 79

Rameczki To strona, dzięki której upiększysz swoje zdjęcia. Wystarczy wybrać jedną z kilkuset ramek dostępnych w serwisie oraz wgrać swoje zdjęcie. Aplikacja automatycznie wstawi Twoją fotkę do wybranej ramki.

Slide 80

Ribbet Ribbet pozwala modyfikować i ozdabiać zdjęcia oraz daje narzędzia do łączenia ich w jeden, piękny kolaż. Mamy mnóstwo efektów specjalnych.

Slide 81

Rollip Prosty program zmieniający zdjęcia w zupełnie nowe dzieła. Mnóstwo możliwości. Wystarczy wybrać efekt, wgrać zdjęcie z komputera, chwilę poczekać i gotowe.  

Slide 82

Sumo Paint Sumo Paint jest niezwykle funkcjonalnym edytorem grafiki, umożliwiającym tworzenie własnych obrazów oraz modyfikację zdjęć przy wykorzystaniu wielu zaawansowanych narzędzi edycyjnych ułatwiających rysowanie i malowanie. 

Slide 83

Tuxpi Edycja zdjęć, tworzenie ciekawych efektów fotograficznych. Zmiana kolorów, tworzenie fotomontażu i dodawanie tekstu do zdjęcia. Obracanie i zmiana rozmiaru zdjęć, dodawanie ramek.

Slide 84

Vip TALISMAN Piękne, eleganckie, zabawne i niezwykłe ramki do wstawiania zdjęć. Ramki pogrupowane są tematycznie.

Slide 85

Dokumenty, e-booki Powrót do spisu kategorii

Slide 86

Bookemon Bookemon jest programem do tworzenia elektronicznych książeczek i broszur. Można rozpocząć od pustego szablonu i samodzielnie stworzyć swoją publikację, można skorzystać z gotowych szablonów lub załadować już utworzony dokument.

Slide 87

Calameo Po założeniu konta możemy przesyłać na nie dokumenty w różnych formatach. Zostają one przekonwertowane do formatu Flash i można je udostępniać z poziomu strony internetowej lub bloga.

Slide 88

Festisite Generowanie układu tekstu w formie banera, labiryntu, spirali, walentynki, fali.

Slide 89

FlipSnack Program do tworzenia e-książeczek z przewracanymi kartkami. Darmowa wersja pozwala na utworzenie 15 kartkowej książki. Dokument w formie PDF przesyłamy do FlipSnack, decydujemy o wyglądzie książki i pozwalamy, aby program wykonał resztę.

Slide 90

Google drive Tworzenie i udostępnianie swoich prac, dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca. Zarządzanie dokumentami, prezentacjami, ankietami i innymi aplikacjami.

Slide 91

Issuu Issuu jest miejscem, w którym można gromadzić, udostępniać i publikować dokumenty w formie książeczki lub pionowej taśmy. Można przesłać prezentacje lub dokumenty PDF.

Slide 92

Joomag Joomag umożliwia tworzenie multimedialnych publikacji. Książeczkę lub broszurę można tworzyć od podstaw, można skorzystać z dostępnego szablonu lub przesłać plik pdf.

Slide 93

LucidPress LucidPress to ciekawy program do składu cyfrowych publikacji: książeczek, gazetek, biuletynów, ulotek, broszur,  plakatów, albumów zdjęć i wielu innych.

Slide 94

Scribd Scribd - strona, na której każdy może udostępnić swoje dokumenty. Po udostępnieniu na swojej stronie można je przeglądać w formie książeczki, pokazu slajdów lub poziomej, przewijanej taśmy.

Slide 95

StoryJumper StoryJumper to aplikacja umożliwiająca tworzenie i udostępnianie e-książeczek. Korzystając z wybranego szablonu dodajemy tekst, wstawiamy własne obrazki lub zdjęcia opisujące naszą historyjkę, albo korzystamy z galerii.

Slide 96

Storybird Jest to program umożliwiający tworzenie własnych historii w formie internetowej książeczki z obrazkami według gotowych szablonów. Do dyspozycji mamy galerie różnorodnych ilustracji wykonanych przez artystów plastyków, pogrupowanych tematycznie.

Slide 97

Titanpad TitanPad to proste i wygodne narzędzie do współpracy grupowej, wspólnego tworzenia dokumentów i opowiadań. TitanPad pozwala partnerom pracować jednocześnie na jednym dokumencie.

Slide 98

Youblisher Dokument dostępny bezpośrednio ze strony internetowej. Można osadzić na każdej stronie. Wystarczy przesłać PDF i książka gotowa.

Slide 99

ZooBurst ZooBurst to cyfrowe narzędzie, które pozwala każdemu w prosty sposób tworzyć swoje własne wyskakujące książki 3D.

Slide 100

Komiksy, napisy na zdjęciach Powrót do spisu kategorii

Slide 101

AddText Aplikacja AddText umożliwia dodawanie tekstu do obrazka. Wystarczy pobrać zdjęcie z komputera i wybrać napis z galerii podzielonej na kategorie tematyczne.

Slide 102

Bitstrips Bitstrips dla Szkół jest narzędziem edukacyjnym, które wykorzystuje komiks do nauki. Możemy korzystać z programu za darmo przez 30 dni!

Slide 103

Creaza Creaza oferuje ciekawy zestaw narzędzi internetowych do tworzenia, publikowania i udostępniania cyfrowych opowieści. Program pozwala stworzyć fantastyczny komiks lub zabawne historie z własnych zdjęć!

Slide 104

Funny Times Internetowa wersja gazety Funny Times oferuje "Plac zabaw", gdzie każdy może tworzyć swoje własne komiksy z wykorzystaniem grafiki wykonanej przez Matta Wuerker. Niektóre z kreskówek stworzonych przez czytelników można znaleźć w wersji drukowanej miesięcznika.

Slide 105

GifGear Program umożliwia dodawanie do zdjęć tekstu w formie animowanych dymków.

Slide 106

Pixton Dzięki programowi możesz stworzyć wyjątkowy komiks i natychmiast go opublikować. Możesz wybrać dowolne tło akcji, postacie i rekwizyty. Ciekawą funkcją jest możliwość modyfikowania ruchu, gestów i mimiki bohaterów.

Slide 107

Storyboard That Storyboard That pozwala łatwo utworzyć krótką historyjkę obrazkową. Zakładamy konto i możemy za darmo tworzyć i zapisywać do 2 historyjek tygodniowo. Serwis udostępnia wiele rysunkowych postaci, podzielonych na kilka kategorii tematycznych.

Slide 108

StripGenerator Prosty genarator do tworzenia czarno-białych komiksów. Intuicyjna obsługa, program generuje polskie znaki.

Slide 109

Toon Doo ToonDoo jest narzędziem online do tworzenia komiksów i książeczek komiksowych. Aplikacja jest łatwa w użyciu oraz posiada bogatą bibliotekę grafiki i funkcji.

Slide 110

ToonyTool Prościutki programik do tworzenia minikomiksów lub napisów do obrazków. Do wykorzystania są różne tła, postacie, dymki i napisy. Wybieramy je z przesuwanej taśmy w zakładkach. Można też pobrać z dysku własne zdjęcia i kliparty.

Slide 111

Witty Comics Prosty genarator do tworzenia komiksów. Intuicyjna obsługa, program generuje polskie znaki.

Slide 112

WriteComics Kolejny prosty genarator do tworzenia zabawnych komiksów. Intuicyjna obsługa, program generuje polskie znaki.

Slide 113

Plakaty, infografiki, ulotki, zaproszenia Powrót do spisu kategorii

Slide 114

Canva Canva jest bardzo dobrym programem do edycji grafiki. Oferuje gotowe szablony do różnych celów i łatwy w obsłudze edytor. Można tworzyć piękne zaproszenia, wizytówki, plakaty, ulotki, kartki pocztowe, prezentacje, kolaże zdjęć, infografiki. .

Slide 115

Easel.ly Easel.ly to narzędzie do tworzenia plakatów i infografik metodą "przeciągnij i upuść". Możesz łatwo tworzyć i udostępniać infografiki.

Slide 116

Glogster Interaktywny plakat. Łączenie obrazów, filmów, muzyki, zdjęć i dźwięku do tworzenia multimedialnych plakatów. Możemy dołączyć do dowolnej strony internetowej.

Slide 117

Piktochart Przyjazne, intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie do szybkiego tworzenia infografiki, raportu, banera, prezentacji. Do każdego z formatów mamy do wyboru szablony posegregowane wg kategorii i słów kluczowych.

Slide 118

PosterMyWall PosterMyWall pozwala  błyskawicznie tworzyć piękne plakaty, ogłoszenia i ulotki. Można wykorzystać dostępne szablony, tła i kliparty lub przesłać własne zdjęcia, zmieniać tło i dodawać tekst. Program udostępnia duży wybór efektownych czcionek.

Slide 119

Smore Smore to strona internetowa, dzięki której można zaprojektować i wykonać piękne internetowe ulotki. Jest to doskonałe narzędzie do publikowania wydarzeń szkolnych lub działań projektowych.

Slide 120

Someecards E-kartki z zabawnymi tekstami, które możesz  sam przygotować, a potem umieścić je na blogu lub wysłać do przyjaciół.

Slide 121

ThingLink ThingLink umożliwia tworzenie interaktywnych fotografii. Możemy wzbogacić zdjęcia o linki do muzyki, zdjęć, stron internetowych, filmów i tworzyć bardzo efektowne prezentacje.

Slide 122

Porządkowanie zasobów Powrót do spisu kategorii

Slide 123

Bubbl.us Bubbl.us jest prostym i darmowym programem, który pozwala w bardzo prosty sposób tworzyć mapy myśli online.

Slide 124

Lino Lino jest elektroniczną tablicą. Może służyć do udostępniania notatek, zadań, zapisywania listy rzeczy do zrobienia, gromadzenia pomysłów, pokazu swoich zainteresowań, czy ulubionych.

Slide 125

Padlet Padlet jest wirtualną tablicą. Możemy na niej umieszczać wiadomości dla kolegów i uczniów. To proste w obsłudze narzędzie może także służyć jako obszar roboczy do współpracy uczniów i nauczycieli, gromadzenia zbiorów, prostych konkursów, wspólnych opowieści, otrzymywania informacji zwrotnej, czy składania życzeń. 

Slide 126

Pearltrees Pearltrees to program, który pozwala zgromadzić i zorganizować na swój sposób potrzebne zasoby internetowe.

Slide 127

Pinterest Pinterest to wirtualna tablica korkowa, do której można przypiąć interesujące treści z Sieci - są to przede wszystkim zdjęcia, choć przypinać można także filmy. Zdjęcia te możemy grupować tematycznie, np. krajobrazy, ciekawe miejsca, w których byliśmy, ulubione książki.

Slide 128

Popplet Popplet to narzędzie do tworzenia prostych, dynamicznych prezentacji i map myślowych, w których możemy wykorzystywać zdjęcia i filmy z internetu oraz własne fotografie i notatki.

Slide 129

Spaaze Spazee to kolejna wirtualna tablica do przypinania notatek, zadań, komentarzy, współpracy, dyskusji, gromadzenia pomysłów...

Slide 130

Tagxedo Tagxedo automatycznie tworzy ciekawe grafiki z odpowiednio ułożonych słów pobranych z jakiegoś źródła (np. z pliku, bloga).  

Slide 131

Text2MindMap Serwis przekształcający wpisany tekst w schemat typu Mapy Myśli. Mapę tworzymy w prosty sposób w polu tekstowym po lewej stronie. Można zmieniać kolory, wielkość liter, zapisać gotową mapę.

Slide 132

Wordle Wordle jest aplikacją do tworzenia "chmury słów" z tekstu, który wpiszemy. Można zmieniać swoją chmurę stosując różne czcionki, układy i schematy kolorów. Obrazy tworzone z Wordle można wydrukować lub pobrać w formacie PNG.

Slide 133

Quizy – krzyżówki – testy - gry i zabawy Powrót do spisu kategorii

Slide 134

Blubbr Blubbr jest ciekawym programem pozwalającym samodzielnie stworzyć quiz z wykorzystaniem filmów znajdujących się na YouTube. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę aplikacji tytuł filmu, wybrać dowolny 20 sekundowy fragment i napisać do niego pytania.

Slide 135

Educaplay Jigsaw Planet oferuje narzędzia, dzięki którym można połączyć swoją stronę z Jigsaw Planet. Jest to idealne miejsce do tworzenia i układania puzzli online.

Slide 136

Ipuzzle Chcesz mieć na swoim blogu lub stronie www puzzle ze swojego zdjęcia? Wszystko czego potrzebujesz to zdjęcie w formacie jpg, a program krok po kroku pomoże wykonać układankę. 

Slide 137

JigZone JigZone umożliwia układanie i tworzenie puzzli on-line o różnym stopniu trudności: od prostych 6 elementów aż do bardzo trudnych 247 - elementowych.

Slide 138

Jigsaw Planet Jigsaw Planet jest stroną, dzięki której można łatwo utworzyć interaktywne puzzle. Wystarczy przesłać na stronę zdjęcie, wybrać ilość elementów, kształt puzzla, a program zrobi resztę. Otrzymujemy interaktywne puzzle do natychmiastowego użytku!

Slide 139

LearningApps LearningApps.org jest wspaniałą aplikacją, dzięki której można przygotować mnóstwo atrakcyjnych gier i zadań online dla uczniów oraz z uczniami. Można między innymi stworzyć: zadania wielokrotnego wyboru, wykreślanki, puzzle, dobieranie w pary, krzyżówki, uzupełnianie, teksty z lukami i wiele więcej.

Slide 140

Generator labiryntów Bardzo prosty generator labiryntów. Utwórz dowolny labirynt klikając "Generuj". Jeżeli chcesz wydrukować go, dostaniesz gotowy labirynt do pobrania i drukowania w formie pliku PDF.

Slide 141

Maze Maker  Generator labiryntów dla każdego! Z jego pomocą można utworzyć nieograniczoną ilość zadań w kilka minut. Program oferuje także możliwość tworzenia krzyżówek i innych zadań.

Slide 142

Pixacards Stwórz swoją kartkę-puzzle z życzeniami, z osobistą wiadomością i wyślij ją jako układankę.

Slide 143

PollCODE Ankieta na stronę lub bloga.

Slide 144

PollSnack PollSnack jest narzędziem do tworzenia sondaży i ankiet. Tworzenie jest bardzo proste, a wyniki są wyświetlane w czasie rzeczywistym.

Slide 145

ProProfs Na stronie ProProfs można grać w darmowe gry logiczne lub tworzyć własne, w tym także puzzle oraz układanki. Aby korzystać z programu należy założyć darmowe konto.

Slide 146

PurposeGames PurposeGames.com jest platformą edukacyjnych gier i quizów. W ciągu zaledwie kilku minut możesz wykonać swoją własną grę i grać w nią z przyjaciółmi, organizować turnieje.

Slide 147

Puzzle Maker Wybierz zdjęcie z komputera, prześlij do programu i puzzle gotowe. Można je układać na stronie programu lub umieścić we własnym blogu.

Slide 148

SchoolExpres Schoolexpres.com jest edukacyjną stroną internetową oferującą bezpłatne narzędzia do tworzenia własnych zadań - puzzli, quizów, zdań z brakującymi literami. 

Slide 149

Quibblo Quibblo jest aplikacją do tworzenia quizów online. Tworzenie zadań jest bardzo proste.

Slide 150

Quiz.biz Platforma umożliwiająca tworzenie i umieszczanie na swoich witrynach ciekawych quizów.

Slide 151

Quiz Revolution Utwórz quiz online. Pobierz kod EMBED i osadź świetnie wyglądający quiz na swojej stronie lub blogu.

Slide 152

Tools for Educators Darmowe narzędzia do nauki - arkusze do wydrukowania, gotowe materiały do klasy i on-line, szablony. Można skorzystać z materiałów gotowych lub wykorzystując szablony i generatory przygotować własne: gry planszowe, labirynty, krzyżówki, domino, kartki świąteczne, dyplomy, karty pracy, testy i wiele innych.

Slide 153

Animacje, awatary Powrót do spisu kategorii

Slide 154

Acapela.tv Acapela.tv jest miejscem umożliwiającym syntezę mowy. Przekształca wpisany tekst na mowę. Możemy usłyszeć własne słowa w jednym z 23 dostępnych języków.

Slide 155

Animowane napisy Generator tekstu. Program przekształca zwykły napis w animowany obrazek.

Slide 156

Blingee Dodaj migające elementy i komentarze do własnych zdjęć, a następnie podziel się swoimi animowanymi kompozycjami ze znajomymi!

Slide 157

Dvolver moviemaker Łatwy sposób na utworzenie filmu animowanego. Możesz wybrać scenerię, postacie i rekwizyty. Wystarczy wymyślić fabułę i napisać dialogi.

Slide 158

FreeGifMaker Prosty sposób na stworzenie efektownej animacji. Prześlij zdjęcie, wybierz rozmiar i szybkość oraz efekt. Po kilku chwilach otrzymasz zabawną animację. 

Slide 159

Gickr Wszystko co musisz zrobić, to przesłać zdjęcia lub pobrać je z konta Flickr. Można tworzyć zabawne pokazy slajdów, animowane bajki, widokówki, kartki świąteczne, banery, itp.

Slide 160

Glitter Photo Dodaj błyszczący tekst i kilka animowanych efektów do zdjęć a powstaną całkiem nowe fotografie. Możesz zmienić ich rozmiar lub przyciąć i dodać błyszczące efekty. Można ozdobić je efektownymi ramkami, animacjami, błyszczącymi napisami, brokatem, umieścić na atrakcyjnym tle.  

Slide 161

Make A Gif Prosty program umożliwiający tworzenie animowanych gifów.

Slide 162

MyspaceGens Możesz stworzyć animowany GIF w 3 prostych krokach. Szybko, łatwo, wysokiej jakości - bez znaków wodnych. 

Slide 163

Picasion Aby stworzyć animowane gify z Picasion trzeba po prostu załadować własne obrazki lub zdjęcia. Można pobrać je z Flickr lub Picasa. 

Slide 164

Picture2Life Edycja zdjęć, tworzenie kolaży lub animacji i dzielenie się nimi z przyjaciółmi i rodziną.

Slide 165

PowToon Program PowToon umożliwia tworzenie prezentacji w formie animowanych filmów przypominających kreskówki. Jest to prosty kreator, z którym każdy poradzi sobie bez większego problemu doskonale się przy tym bawiąc.

Slide 166

SP-studio Tworzenie awatara - wirtualnej postaci. Każda postać będzie niepowtarzalna, gdyż do wyboru jest mnóstwo elementów do wykorzystanie od wymyślnych nakryć głowy aż po najróżniejsze rekwizyty. Doskonała zabawa.

Slide 167

SOUTH PARK STUDIOS Tworzenie niepowtarzalnego awatara, naszego reprezentanta w wirtualnym świecie.

Slide 168

Voki Internetowe narzędzie do tworzenia animowanych postaci. Można wybrać dowolną postać z mnóstwa propozycji, dobrać jej ubiór, gesty, fryzurę, akcesoria, tło, itp. Wygenerowana postać, której dodamy swój głos, może wyrażać nas samych (awatar), np. wprowadzać do tematu, zapraszać na swojego bloga. 

Slide 169

Narzędzia audio Powrót do spisu kategorii

Slide 170

Audacity  Audacity jest darmowym, łatwym w użyciu programem do nagrywania i edycji dźwięku. Możesz używać Audacity do: nagrywania audio, konwersji kaset i nagrań do postaci cyfrowej lub na płyty CD, wycinania, kopiowania, sklejania i mieszania ze sobą dźwięków, zmiany prędkości lub wysokości dźwięku nagrania.

Slide 171

Blabberize Dzięki serwisowi Blabberize możecie stworzyć różne postacie z mówiącymi szczękami, wygłaszające dowolne teksty. Wystarczy wczytać zdjęcie, dodać nagraną ścieżkę dźwiękową (lub nagrać głos z mikrofonu) i gotowe.

Slide 172

Fotobabble Fotobabble jest prostą aplikacją umożliwiającą dodanie do dowolnego zdjęcia komentarza głosowego. Po założeniu konta przesyłamy zdjęcie,  dodajemy opis, a następnie nagrywamy słowny komentarz – do 60 sekund.

Slide 173

Incredibox Zostań twórcą. Włącz śpiewaków i twórz swoje własne kompozycje. Gotowe melodie można nagrywać, zapisywać i wysyłać.

Slide 174

SlideTalk Program umożliwia dodawanie komentarzy do zdjęć i prezentacji.

Slide 175

Soundzabound   Bogata biblioteka darmowej muzyki do wykorzystania w edukacji. Zawiera szeroki wybór utworów muzycznych, motywów i efektów dźwiękowych, które możemy wykorzystać podczas tworzenia filmów, animacji i różnych opowiadań cyfrowych.

Slide 176

Text to Speech Translator Tekst można przekonwertować do realistycznie mówionego audio w różnych językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, brazylijskim, koreańskim, japońskim, chińskim i rosyjskim.

Slide 177

Voicethread VoiceThread to multimedialny pokaz slajdów: obrazów, dokumentów i nagrań wideo. Pozwala w trakcie pokazu komentować slajdy na 5 sposobów - za pomocą głosu (z mikrofonu lub telefonu), tekstu, pliku audio lub wideo (poprzez kamerę internetową). 

Slide 178

Vocaroo  Vocaroo to bezpłatna usługa, która umożliwia użytkownikom tworzenie nagrań dźwiękowych bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Gotowe nagranie można osadzić na swojej stronie.

Slide 179

Blogi – Portfolio - Wiki Powrót do spisu kategorii

Slide 180

Blogger Blogger – serwis internetowy, który umożliwia darmowe założenie bloga. Serwis zsynchronizowany z  całym pakietem narzędzi Google. Najprostszy sposób na własnego bloga.

Slide 181

LiveJournal LiveJournal to serwis społecznościowy, w którym użytkownicy mogą prowadzić bloga, dziennik lub pamiętnik. Najbardziej charakterystyczną cechą LiveJournal jest "lista znajomych", dzięki czemu, oprócz usług blogowych, serwis pełni również funkcję społecznościową. 

Slide 182

Wikispaces Wikispaces jest doskonałym narzędziem do tworzenia własnych stron internetowych, które uczniowie mogą edytować razem.

Slide 183

Wix Wix to kreator witryn internetowych. Jest darmowym narzędziem, które pozwala na tworzenie i dowolne modyfikowanie Twoich stron.

Slide 184

WordPress Pod adresem wordpress.com możemy za darmo założyć bloga. Jego obsługa jest nieco bardziej skomplikowana niż Blogger, ale bardzo szybko opanujemy wszystkie potrzebne funkcje.

Slide 185

Strona internetowa Zapraszam na moją stronę internetową, która szerzej opisuje i radzi, jak korzystać z aplikacji oraz prezentuje przykłady prac wykonanych w przedstawionych programach. Teresa Prokowska

URL:
More by this User
Most Viewed