Історія 6 клас § 12. Піраміди. Гробниці. Храми

+4

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Історія Стародавнього Світу 6 клас

Slide 2

Частина II Стародавній схід Розділ 2. Давній Єгипет § 12. Піраміди. Гробниці. Храми

Slide 3

Поклоніння фараону-богу Єгиптяни сприймали свого царя як живого бога. Для них він був наділений надприродною силою, що допомагала виявляти мудрість у державних справах, здобувати перемоги у війнах, підтримувати непорушність світового порядку. Царя вважали сином бога сонця Ра. Згодом, коли головним богом став Амон, царя почали називати сином Амона-Ра. Фараон турбувався про своє потайбічне життя ще на землі. Він починав будувати собі гробницю, як тільки сходив на трон.

Slide 4

Єгипетські піраміди Піраміди і великий Сфінкс На лівому березі Нілу, край пустелі Сахари, височать знамениті єгипетські піраміди – кам’яні гробниці фараонів. Піраміди здавна вважалися одним із семи чудес світу. Найвищі піраміди – фараонів Хеопса, Хефрена і Мікеріна – збудовані майже 5 тис. років тому. Біля них здіймається велетенська кам’яна статуя Сфінкса – фантастичної істоти з тулубом лева і головою фараона. Людей ще в давнину вражали велетенські розміри пірамід. Висота найбільшої з них – піраміди Хеопса – 137м. Учені стверджують, що колись вона була ще вища. Щоб обійти піраміду довкола треба обійти по піску цілий метр.

Slide 5

Піраміди і великий Сфінкс Поверхню піраміди облицьовано добре відшліфованим й припасованим одна до одної кам’яними плитами. Між ними навіть не можна просунути лезо ножа. Зала, де стояла труна з мумією фараона, була влаштована всередині піраміди. До неї вів довгий коридор з пастками для грабіжників. Ніхто не смів порушити вічний спокій царя. Давньогрецький історик Геродот у V ст. до н.е. відвідав Єгипет і записав цікаві відомості про піраміди

Slide 6

Єгипетська гробниця На західному березі Нілу, біля пірамід та великого Сфінкса було стародавнє Єгипетське кладовище, яке назвали “Містом мертвих”. Знатним і багатим людям будували гробниці у вигляді підземних кімнат, вирубаних у скелях на західному березі Нілу. Бідняків ховали просто в піску. “Місто мертвих”

Slide 7

Розписи Стіни гробниць було потиньковано і вкрито кольоровими малюнками – розписами. На них зображено, як боги ведуть померлого на той світ і сцени потойбічного життя, котре єгиптяни уявляли як продовження земного, тільки щасливішого. Художники малювали за встановленими правилами. Голову людини та її тіло малювали в профіль,а плечі були розвернуті прямо. Око малювали завжди прямо. Розписи робили також у палацах і будинках багатих людей. Але вони не скрізь збереглися.

Slide 8

Скульптура У гробницю клали багато коштовних речей, а також маленькі фігурки людей – прислужників, куховара, повара, селянина. Вважалося, що ці статуетки працюватимуть за померлого на тому світі. В окремій кімнаті стояла статуя небіжчика. Єгиптяни гадали, що в статую вселиться душа людини після її смерті. Тому статую намагалися зробити дуже схожою на небіжчика. Скульптори висікали статуї з твердого і м’якого каменю, розмальовували різними фарбами. Скульптури велетенських розмірів і барельєфи – опуклі зображення, викарбувані на кам’яних плитах

Slide 9

Мумії В окремій кімнаті гробниці стояв саркофаг з мумією. Єгиптяни вважали, що кожна людина має дві душі: Ба і Ка. Душа Ба вилітає з тіла після смерті, як птах і вилітає в небо. Душа Ка – це двійник людини. Щоб забезпечити безсмертя, потрібно було зберегти тіло померлого. Для цього тіло бальзамували, тобто виготовляли з нього мумію.

Slide 10

Як знайшли гробницю Тутанхамона Спочатку для єгипетських фараонів споруджували величезні піраміди. Але згодом люди переконалися, що товсті стіни не можуть захистити мумії та скарби від грабіжників. Тоді почали будувати підземні гробниці в таємних місцях у Долині Царів. Однак злодії і там знаходили і викрадали скарби. На долю вчених залишалися лише порожні гробниці. Тутанхамон з дружиною

Slide 11

Як знайшли гробницю Тутанхамона Довгі шість років копали вони в Долині Царів і нічого не знаходили. Працювати було дуже важко. Пекло сонце, вітер ніс хмари піску. Цолина Царів була перекопана іншими археологами та шукачами скарбів, і тому ніхто не сподівався, що Картер і Карнарвон щось знайдуть. Серед куп піску і землі у скелях чорніли отвори – входи до старих гробниць.

Slide 12

Як знайшли гробницю Тутанхамона Фараон Тутанхамон помер, коли йому було вісімнадцять років, від якоїсь хвороби. Він ще не встиг зробити нічого важливого, проте в його гробниці знайшли стільки скарбів! Які ж тоді були скарби в гробницях знаменитих фараонів? Але їх пограбували ще в давнину. Гробниця Тутанхамона – єдина, що випадково вціліла від грабіжників.

Slide 13

Храми Житлом богів уважалися храми. Там стояли їхні кам’яні статуї. Перед статуями богів були столики-жертовники, куди єгиптяни складали свої подарунки богам. У жертву богам приносили овочі, квіти, телят, гусей. Фараони дарували храмам багато золота і коштовностей. Єгипетські храми зверху мали вигляд прямокутника. Вони були оточені могутніми стінами з двома баштами біля входу. Дорога до храму проходила поміж рядами статуй і сфінксів. Єгипетський храм у м. Луксорі

Slide 14

Дім знатного єгиптянина Здійснимо мандрівку однією з головних вулиць єгипетського міста. З обох боків тягнуться високі глиняні мури. Зверху видніються дахи будинків і гілля дерев. У мурі зроблено ворота та хвіртку, що ведуть у двір. У глибині двору – садок. Як і всі будинки в Стародавньому Єгипті, дім знатного єгиптянина збудований із сирцевої цегли. Дах плескатий. На нього виходили відпочити ввечері, коли спаде спека, вся сім’я. Фото з розкопок

Slide 15

Бенкет у домі У домі вже все готове для бенкету. Слуги поклали на чисту підлогу солом’яні килимки, розставили стільці. На стіні розвішано багато гірлянд із квітів лотоса. Попід стінами – невеликі підставки з вазами, наповненими квітами. У бронзові жаровні кладуть на вугілля шматки пахучої смоли, і запашний, солодкий димок в’ється по кімнаті. Слуги присовують до стільця кожного гостя маленький столик. Жінки на бенкеті

Slide 16

Одяг, зачіски, прикраси Клімат у Стародавньому Єгипті був жаркий, тому одяг носили дуже легкий. Багаті жінки мали одяг з тонкого білого полотна, що нагадував сарафан. Чоловіки носили спідниці до колін. Такий самий одяг, тільки з голубого полотна носили прості люди. Сандалії взували рідко, лише коли виходили з двору, а так ходили босі.

Slide 17

Одяг, зачіски, прикраси Єгиптяни носили на голові великі чорні перуки, сплетені з тоненьких кісок. Їх надягали на поголену або стрижену голову. Спали єгиптяни без подушок. Замість них клали під голову спеціальну тверду підставку з дерева.

Slide 18

Одяг, зачіски, прикраси Брови і очі єгиптяни підмальовували чорною та зеленою фарбами, від чого очі здавалися більш видовженими. Бороди в єгиптян не росли, оскільки борода вважалася прикметою богів та царів, тому фараон на урочистих прийомах і релігійних святах фараон підв’язував штучну борідку.

Slide 19

Їжа У Стародавньому Єгипті їжа трудового народу була простою. Основний харч – ячмінні та пшеничні перепічки, різні каші, сушена риба, овочі – огірки, часник, цибуля, салат. З ячменю робили пиво. Багаті люди харчувалися краще. Крім названих продуктів вони їли м’ясо, рибу, пироги, сир, фрукти ; пили молоко, пиво, вино та медовий напій.

Summary: Історія стародавнього світу

Tags: навчальні презентації з історії історія 6 клас стародавнього світу

URL: