Бароко як художній напрям

+107

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Бароко як художній напрям Європейське й українське бароко

Slide 2

Бароко – це художнє світосприйняття, яке відбиває особливості свого часу і з’являється тоді, коли оптимізм, простота і прозора ясність, властиві творчості митців ренесансної доби, перестають задовольняти. Бароко – це перший художній напрям, який охоплює всі європейські літератури.

Slide 3

Особливості поетики бароко: - метафоричність; - декоративність; - динамізм; - пишність; - вітіюватість

Slide 4

Бароко в Україні представники бароко в літературі: - в поезії: Іван Величковський; Григорій Сковорода; - в ораторській прозі: Іван Вишенський; Григорій Смотрицький; - в козацьких літописах: Григорій Гребінка; Самійло Величко.

Slide 5

Бароко в Україні Архітектура. Церква Усіх Святих

Slide 6

Бароко в Україні. Архітектура. Печерська лавра.

Slide 7

Успенський собор (Чернігів)

Slide 8

Бароко в Україні. Свято-Вознесенський собор ( Переяслав-Хмельницький)

Slide 9

Італійське бароко. Растреллі. Смольний.

Slide 10

Растреллі. Андріївська церква в Києві

Slide 11

Растреллі. Зимовий палац.

Slide 12

Живопис доби бароко. Рубенс “Полювання на левів”

Slide 13

Живопис доби бароко. Караваджо “Ворожка”

Slide 14

Живопис доби бароко. Франц Халс “Циганка”

Slide 15

Живопис доби бароко. Веласкес “Меніни”

Slide 16

“дивний“ культура ХVІІ ст. “химерний” роздуми бароко контрасти про світ складна пишний метафоричність барвистий стиль шляхи пізнання Творця

Slide 17

Педро Кальдерон – яскравий представник літератури бароко

Slide 18

Драма “Життя – це сон” – одна з кращих п’єс Кальдерона. Драма – один із трьох літературних родів, який змальовує світ у формі дії і призначений для сценічного втілення.

Slide 19

Провідна тема творчості Кальдерона - напружені роздуми про сенс людського життя. Провідний мотив драми “Життя – це сон” – трагічний хаос життя, неможливість протистояти долі і небажання миритись з цим. Ідея твору “Життя – це сон” – гірке розчарування.

Slide 20

Художні принципи бароко у драмі “Життя – це сон”: - людина у складній життєвій ситуації; - віра у фатум, залежність людини від вищих сил; - здатність людини до змін; - контрастність; - пишна надмірна метафоричність оповіді; - алегорія.

Slide 21

Особливості драматичного твору: - про перебіг подій глядач чи читач дізнається з реплік, монологів та діалогів персонажів; - про місце подій – з ремарок.

Slide 22

Ремарка – авторські пояснення у драматичному творі стосовно умов та часу дії, зовнішнього вигляду та поведінки дійових осіб.

Slide 23

Драма Кальдерона складається з трьох актів, які у творі називаються “хорнадами” Хорнада – це давнє іспанське слово, що в перекладі означає “шлях, пройдений людиною за один день”. Три хорнади зображають три дні із життя героїв твору. У цьому полягає композиційна особливість драми.

Slide 24

Тематика і проблематика твору “Життя – це сон” Драматург порушує у творі низку важливих проблем: - що таке життя; - що таке людина; - сенс людського буття; - якими мають бути моральні основи для життя людини. Автор показав боротьбу добра і зла, що точиться в душі людини.

Slide 25

Людина у драмі представлена різними пристрастями й бажаннями, вона здатна виявляти ниці інстинкти і високі прагнення. Кожен із героїв переживає якусь внутрішню боротьбу.

URL: