Музика у житті Гофмана

+26

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Музика у житті Гофмана

Slide 2

ГОФМАН ЖИВ НІБИ У КІЛЬКОХ ВИМІРАХ, У КІЛЬКОХ СВІТАХ. УСЕ ЖИТТЯ ВІН БУВ ЧИНОВНИКОМ, АЛЕ КОЛИ ДЕНЬ ДОБІГАВ КІНЦЯ, ВІН ПЕРЕНОСИВСЯ У ІНШИЙ СВІТ, ДЕ Й ЦІННОСТІ БУЛИ ІНШІ. СВІТ ГОФМАНА – ЦЕ ОСОБЛИВИЙ ХУДОЖНІЙ СВІТ, СТВОРЕНИЙ МОГУТНЬОЮ ФАНТАЗІЄЮ АВТОРА.

Slide 3

. У Варшаві він створив першу оперу, яку поставив на сцені. Наприкінці 1804 р. він закінчив двохактний зінгшпіль «Веселі музиканти», поклавши в основу текст романтика К. Брентано, а 6 квітня 1805 р. відбулася прем'єра.

Slide 4

Через рік на сцені Варшавського театру був поставлений ще один зінгшпіль — «Непрохані гості, або Канонік з Мілана». У Варшаві побачили світ і п'ять сонат Гофмана. Із «місцевого музичного дилетанта» Гофман саме тут перетворився в одну з помітних постатей у музичному світі, здобув визнання широкої публіки. У Варшаві розкрилися не лише композиторські здібності Гофмана, а й його співацький талант, диригентський дар. Уперше за диригентським пультом варшавська публіка побачила Гофмана 3 серпня 1806 р. під час відкриття палацу Мнішків.

Slide 5

Варшава У Варшаві він почав самостійне життя. Офіційно працював у суді, а у вільний від роботи час керував оркестром, працював художником-декоратором в театрі. Але його душа прагнула музики, і його серце належить їй. " З тих пір, як я пишу музику, мені вдається забувати про всі свої турботи, та цілий світ. Тому що той світ, який виникає із тисячі звуків моєї кімнати, під моїми пальцями не сувмісним ні з чим, що знаходиться за її межами ". Казав Гофман.

Slide 6

Німеччина 18 червня 1807 року Гофман переїжджає до Берліна. Посади у нього не має , і він намагається заробляти на життя лише мистецтвом. Там він працює багато і швидко. Відкладаючи перо, він пише музичні твори : з`являється його романтична опера "Ундіна", яку цінив сам Людвих Ван Бетховен. Гофман стає популярним не тільки в Німеччині, а й за кордоном.

Slide 7

МАЛЮНКИ Гофмана:

Slide 8

Особливості стилю Гофмана : Особливості романтизму як художнього напряму, його естетичні принципи. Специфiка романтичного світосприйняття. Багатство і розмаїття літератури романтизму, її художні відкриття - все це характерно Гофману... Сатира Алегорія Іронія Гротеск

Slide 9

Віртуальна бібліотека:

Slide 10

*** 1809 - публікація “Кавалера Глюка” в “Суспільній музичній газеті” 1814-1815 перша збірка “ Фантазії в манері Калло” 1819 “Крихітка Цахес” 1820-1822 “Життєві погляди кота Мура” Мишиний Король. Лускунчик

Slide 11

Над презентацією працювали : Берецька Валерія і Ружанська Ольга

URL: