רובה ואקדח מים

-1

No comments posted yet

Comments

Slide 2

רובה הוא כלי נשק אשר משתמשים בו כלי לירות כדורים על דבר מה. ילדים רבים נהנים ממשחק עם רובי מים, שזהו רובה שבמקום שיירה כדורים אמיתיים ויהרוג או ייפצע הוא יורה מים לא מזיקים. רובה מים הוא צעצוע פשוט יחסית הפועל על לחצים . רובים רבים פועלים על הלחצים של האוויר והמים הנמצאים בתוך הרובה.

Slide 3

יש רובים אותם צריך "לטעון". ברובים מסוג זה ישנה ידית, בדרך כלל מקדמת הרובה, אשר אותה צריך להניע קדימה ואחורה כדי להכניס אוויר לתוך הרובה. כשלוחצים על ההדק של רובה המים משחררים את הצינור שדרכו זורם האוויר והוא מוזרם אל תוך הכלי המכיל את המים. כשהאוויר מגיע אל המים הוא דוחף אותם החוצה והרובה משפריץ מים. כמות המים היוצאת החוצה תלויה בלחץ האוויר ובכמות האוויר שהוזרמה לתוך מיכל המים. כלומר, ככל שיש יותר אוויר דחוס בתוך מיכל האוויר, כך יותר אוויר יצא ובלחץ יותר גבוה ויידחף יותר מים ולמרחק רב יותר.

Slide 4

ברובה המים הזה ממלאים את המים בתוך מיכל שבתוכו יש בלון מחומר אלסטי (בדרך כלל גומי). כשהמים נכנסים למיכל הם ממלאים את נפחו של בלון הגומי ומרחיבים אותו. הגומי מפעיל לחץ על המים בגלל שבלון הגומי מנסה לחזור לצורתו המקורית והלא מנופחת וכשלוחצים על ההדק נפתח הצינור שדרכו המים אמורים לזרום ובגלל הלחץ של הגומי המים זורמים החוצה.

Slide 5

רובה המים הזה הוא רובה בעל מבנה של רובה רגיל אך הוא בדרך כלל הרבה יותר קטן. בצדו האחורי יש פתח קטן דרכו מזרימים אליו מים וגוף הרובה משמש כמיכל המים פעמים רבות. לפעמים, גם לרובים האלה יש מיכל מים נפרד. כאשר לוחצים על ההדק הוא מפעיל את המשאבה שבתוך הרובה והיא שואבת את המים מתחתית הרובה ומעבירה אותם לצינור ההשפרצה וממנו המים יוצאים החוצה. זהו רובה מים פשוט שכל מה שצריך לעשות בו הוא למלא אותו וללחוץ על ההדק.

Slide 1

רובה ואקדח מים מגישים: נאור דליגץ' אמיל גלטר

Slide 2

מידע כללי

Slide 3

רובה בעל ידית "טעינה"

Slide 4

רובה בעל בלון מחומר אלסטי

Slide 5

רובה מים עם משאבה

Slide 6

סיום תודה על ההקשבה

URL: