פיזיקה

0

No comments posted yet

Comments

Slide 2

בעולמינו קיימים שני סוגים של מזרקות: 1)המזרקות קיר, ניתן לראות אותם בצד השמאלי של המצגת.וזו היא מזרקה שבעצם מזרקה שהמים נשפכים יל קיר כול שהוא. 2)המזרקות העומדות, ניתן לראות אותם בצד הימני של המצגת. וזו היא מזרקה שבעצם משפריצה את המים למעלה.

Slide 3

המיזרקות מועילות לנו בשתי דרכים: ראשית, המיזרקות נותנות לנו הנאה וכיף. בכך שכאשר המזג האוויר הוא חם מאוד ניתן ללכת למזרקות ולשחק בהם, להירטב בהם וכו'. ניתן לראות את המיקרה הזה מספר רב פעמים בחו"ל. (התשובת השנייה בשקופית הבאה)

Slide 4

שנית,המיזרקות מוסיפות יופי בעולם שלנו. ניתן לראות הרבה מזרקות יפות בעולמינו.

Slide 5

המזרקות יכולות לעבוד בשתי דרכים: מאשבת המים- במיוצגת בשקופית זו ו הבוחנה. בתמונה זו אנו רואים את המאשבת מים שבעזרתה בעצם עובדת המזרקה.( זו היא המאשבה מבחוץ)

Slide 6

בשביל המזרקה הזאת נידרשים הכלים הבאים: מיכל כשלהו ששם יעברו המים, גלגל מניע, שני צינורות שהאחד מכניס מים והשני מוציא. מזרקה זו פועלת בצורה הבא: אנו מכניסים דרך צינור אחד את המים לתוך מיכל ששם נימצא הגלגל המניע לאחר שהמיכל מלא אנו מדליקים את הגלגל המניע על ידי מנוע והוא מתחיל להסתובב ויוצר לחץ במיכל, לאחר שהלחץ הגיע לשיאו במיכל המים יוצאים דרך הצינור השני שצינור זה הוא בעצם המזרקה. בפעולה זאת ניתן לראות שני כוחות שפועלים האחד לחץ והשני הוא הכוח שמפעיל את המנוע (הוא יכול להיות תמיד שונה הוא יכול להיות חשמל, בנזין ועוד).

Slide 8

בשביל המזרקה הזאת נידרשים הכלים הבאים: מיכל כלשהו ששם יעברו המים, בוחנה, שני צינורות שהאחד מכניס מים והשני מוציא (המזרקה בעצם) ושני שסתומים. מזרקה זו פועלת בצורה הבא: אנו לוקחים מיכל ושמים בתחתיתו בוחנה ומחברים אל המיכל שני צינורת שהאחד מכניס מים והשני מוציא (המזרקה בעצם).כעת אנו צריכים לסוגרים את הצינור שדרכו המים צריכים לצאת בעזרת השסתום ומשיארים את הצינור השני שדרכו המים צריכים להיכנס אנו משאירים פתוח ומכניסים דרכו את המים, לאחר זאת אנו סוגרים את הצינור שדרכו נכנס המים על ידי השסתום ומשיארים את הצינור שדרכו המים יוצא פתוח, לאחר מכן אנו דוחפים את הבוחנה כלפי מעלה וכתוצאה שיש לנו לחץ עכשיו שמפעילה הבוחנה על המים אז המים יוצאים דרך הצינור הפתוח שזו היא בעצם המזרקה.

Slide 11

המזרקות האלה (שבשקופית) עובדות כתוצאה מהפרשי גובהה. בכך שמקור המים של המזרקה נמצא למעלה, והמים פשוט נשפכים למטה מהמקור של המים.

Slide 1

עבודה בפיזיקה- מזרקות שמות המגישים: דניאל גורביץ' ומיכאל גרויסמן כיתה: "ח-7" שם המורה: ילנה נושא העבודה: "מזרקות"

Slide 2

סוגי המזרקות

Slide 3

מה המזרקות מועילות לנו בכלל???

Slide 4

מה המזרקות מועילות לנו בכלל???

Slide 5

מנוע חשמלי גלגל מניע כניסת המים יציאת המים משאבת המים

Slide 6

משאבת המים-המשך אופן העבודה של המאשבה

Slide 8

בוחנת המים (אחד מהאפשרויות של פעילות המזרקה)

Slide 11

הפרשי גבוהה במזרקות

Slide 12

סוף!!!!

URL:
More by this User
Most Viewed
Previous Page Next Page
This user hasn't uploaded any other presenations yet.
Previous Page Next Page