רבוטה פיסיקה

0

No comments posted yet

Comments

Slide 2

המנוף הוא ציוד מכני הנדסי להרמת גופים כבדים. המנוף ידוע עוד מהעת העתיקה, המיוחד במנוף הוא שבגלל זרועו הארוכה, הוא מסוגל להרים משאות כבדים. מנופים מודרנים מתבססים על מערכות של כבלים חזקים מפלדה וגלגלות המותקנות על תרני פלדה חזקים ונמשכים באמצעות מנועים חשמליים רבי עוצמה.לרוב המנופים ישנה נקודת אחיזה אחת אך ישנם מנופים שבהם יש שתי נקודות אחיזה.

Slide 3

כלי נשק קדום עשוי עץ וגידים, ששימש להטלת חצים גדולים ואבני בליסטרה. כלי זה שימש בעיקר ללוחמת מצור והיה כלי מצור ששימש עד המצאת התותח.מתקן זה דומה במבנהו לקשת אופקית ענקית אך מראה זה מטעה במקצת שכן מקור האנרגיה של הקשת לא מתבססת על גמישות העץ האנרגיה האלסטית האצורה בקפיץ משתחררת והגידים מסובבים בחזרה את המוטות למצב מיושר. המוטות מושכים את המיתר הקשור ביניהם שמשגר את החץ הגדול במהירות גדולה..שמרכיב את הקשת אלא על האלסטיות של הגידים הכרוכים בסליל סביב צירים עליהם מותקנים מוטות הקשת

Slide 4

מאזניים הם מכשיר מדידה המיועד למדידת משקלם של חפצים שונים. למאזניים שימושים רבים משחר ההיסטוריה, החל ממסחר, בדיקת טהרן של מתכות וכלה בניסויים בפיזיקה. מרבית מכשירי המאזניים מודדים את משקל החפץ ולא את מסתו. אולם תחת ההנחה שהמדידות התבצעו על פני כדור הארץ ניתן לחשב, בקירוב, את מסת החפץ.

Slide 1

עבודת הגשה בפיזיקה נושא העבודה: מנופים בעת העתיקה מגישים: גל רוזנפלד בלי מתן אברבך

Slide 2

מנופים בכללי

Slide 3

בליסטרה זרוע העומס נקודת משען זרוע מאמץ

Slide 4

מאזניים נקודת משען זרוע העומס זרוע העומס זרוע מאמץ

URL: