עבודה בנושא צוללת

0

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Slide 2

רקע כללי: הצוללת  היא כלי שייט מאויש (כלומר שנמצאים בו אנשים). הצוללת מסוגלת לנוע ולפעול מתחת לפני הים וזהו היתרון הכללי שלה, רוב הצוללות בעולם משמשות למטרות צבאיות.

Slide 3

המעטפת החיצונית: נקראת גם המבנה הקל. בנויה בצורת סיגר, צורה זו מאפשרת לה חיכוך מינימלי עם המים בעת הצלילה. מבנה זה מקנה לה צורה הידרו-דינמית. המעטפת הפנימית: נקראת גם גוף הלחץ, מאוחסנת בתוך המעטפת החיצונית, גוף הלחץ בנוי מפלדה ואחראי על התנגדות הלחצים התת ימיים ושמירה על לחץ אטמוספרי סביר בפנים הצוללת. מתחת לפני המים הלחץ עולה באטמוספרה אחת כל ירידה של עשרה מטרים. גוף הלחץ שומר על הצוללת שלא תינזק.

Slide 4

ציפה: ניתן להסביר את יכולת הציפה של הצוללת בהסתמכות על חוק ארכימדס. לפיו על גוף הנמצא בתוך נוזל או גז פועל כוח עילוי (FA) שגובר על כוח הכובד של הגוף (FG) ודוחף אותו כלפי מעלה. כוח העילוי של נוזל מסוים תלוי במספר גורמים: בצפיפות הנוזל. בנפח הגוף הצף. בתאוצת הנפילה החופשית.

Slide 5

ההנעה בתחילת הדרך הייתה כמו מאיין חתירה שהתבצעה מתחת למים. יותר מאוחר החיילים שישבו בתוך הצוללת סובבו מדחף שהניע את הצוללת. כיום משתמשים בהנעה גרעינית בלבד (כלומר, צוללת שמונעת על ידי אנרגיה המופקת מביקוע גרעיני מבוקר. תהליך זה הוא תגובה פיזיקלית בה גרעין האטום מתפצל לגרעינים קטנים יותר תוך כדי פליטת ניוטרונים (חלק מהאטום הנושא מטען ניטרלי). תופעה זו מלווה בשחרור אנרגיה קינטית (אנרגיית תנועה)

Slide 1

עבודה בנושא צוללת :)

URL:
More by this User
Most Viewed