Магнітне поле Землі

+5

No comments posted yet

Comments

Slide 1

Презентація на тему: «Магнітне поле Землі» Виконав: Учень 11-А класу, Саражан Даніїл Керівник: Школьник Тетяна Володимирівна

Slide 2

Визначення Магнітне поле Землі – силове поле, що керує електромагнітними процесами навколо нашої планети.

Slide 3

Джерело походження На думку багатьох вчених, магнітне поле планета створює сама: при обертанні Землі та за надвисоких температур у її рідкому ядрі відбуваються переміщення провідникової речовини – ряд електричних струмів, що виникають через це, і призводять до появи магнітного поля.

Slide 4

Магнітопауза – зовнішній кордон магнітосфери Землі, що на ньому динамічний тиск сонячного вітру врівноважується тиском власного магнітного поля планети. Радіаційні пояси – місця скупчення захопленої радіації (заряджених частинок, що їх міцно утримує магнітосфера). Області овалів полярних сяйв – місця проникнення частинок сонячної плазми всередину магнітосфери. Будова Магнітосфера – зовнішня найпротяжніша оболонка Землі, навколоземний простір, яким керує магнітне поле планети, що на ряду з потоками заряджених космічних частинок визначає його властивості. Магнітосфера Сонячний вітер Ударна хвиля Магнітопауза Радіаційні пояси Перехідна область Області овалів полярних сяйв Сонячний вітер – витік плазми сонячної корони. Ударна хвиля – область зіткнення потоків сонячного вітру з магнітосферою Землі. Перехідна область – проміжна область, що в ньому магнітне поле сонячної плазми стає некерованим. Магнітні полюси Північний географічний полюс Південний магнітний полюс Північний магнітний полюс Магнітна вісь Вісь обертання Магнітне схилення Південний географічний полюс Земля як магніт має магнітні полюси – північний і південний, однак варто пам’ятати, що вони не збігаються з географічними полюсами: на південному магнітному полюсі знаходиться північний географічний, а на північному магнітному – південний географічний. Магнітна вісь Землі не збігається з її віссю обертання, між ними є певний кут, що називається магнітним схиленням і дорівнює близько 11,5°.

Slide 5

Полярне сяйво Полярне сяйво – дивовижний прояв законів фізики. Загалом, це – сяяння верхніх шарів атмосфери. Воно виникає під час проникнення заряджених частинок сонячної плазми до магнітосфери Землі, є наслідок зіткнення магнітного поля із сонячним вітром.

Slide 6

Значення та вплив магнітного поля: Користь Захищає від згубних та шкідливих проявів Сонця (сонячний вітер, сонячні спалахи, ультрафіолетове випромінювання, підвищена сонячна активність), а також від небезпечних чинників з іншого космічного простору. Допомагає орієнтуватись у просторі і слугує орієнтиром багатьом тваринам під час міграцій та існування, загалом. Впливає та певним чином забезпечує ріст і розвиток рослин. Формує клімат, визначає коливання і зміни погоди, впливає на стоки річок. Полегшує роботу з визначенням напрямів руху (потрібне навігаторам, геодезистам, авіадиспетчерам тощо), з розвідкою та пошуком корисних копалин та їхніх родовищ (заліза, алмазів, золота, нафти тощо). Підтримує роботу орбітальних станцій, штучних супутників, космічних кораблів, ліній радіо-, теле- й мобільного зв’язку і таке інше.

Slide 7

Значення та вплив магнітного поля: Шкода Змінює в’язкість, електропровідність, поверхневий натяг та інші характеристики води, через що наша кров чутлива до нього. Викликає розлад у роботі серцево-судинної, дихальної та нервової систем. Спричиняє вихід з ладу електротехніки (трансформаторів, генераторів тощо). Порушує радіозв’язок, роботу комп’ютерних систем тощо. Погіршує погоду і клімат, загалом. Впливає на вміст озону й повітря в атмосфері. Найбільшої шкоди магнітне поле завдає під час магнітних бур.

Summary: A short fact-finding PowerPoint (2010) presentation about Earth's magnetic field (in Ukrainian).

Tags: фізика астрономія магнітне поле земля физика астрономия магнитное physics astronomy magnetic field earth

URL:
More by this User
Most Viewed