המצגת בפיסיקה מישור משופע

0

No comments posted yet

Comments

Slide 2

במישור משופע פועלים כוחות המאפשרים רווח בכוח ובמרחק. פועלים כוחות החיכוך וכוח נורמלי ואליהם מתנגדים מספר כוחות המאפשרים רווחים בכוח. רווח בכוח הוא כאשר הכוח שמפעילים על גוף ומביאים אותו למרחק מסוים מתבצע בהפעלת כוח קטן יותר זהו רווח בכוח. לדוגמא במישור משופע- כאשר מביאים גוף מנקודה אחת לשנייה בשימוש בפחות כוח מאשר דחיפת גוף, סחיבתו וגרירתו לנקודה השנייה. כך מתאפשר רווח בכוח

Slide 3

בתקופה העתיקה אמות מים היו חשובות מאוד לפיתוחי העיר. הן גרמו לערים להתפתח ולקבל את התנאים הבסיסים. אמות מים עבדו על עיקרון מישור משופע בכך שבכל מאה מטרים הגובה ירד בחמש סנטימטרים. כך אופשרה זרימת מים מן הנקודה הגבוהה לנקודה הנמוכה.

Slide 4

בתקופה העתיקה וגם בימנו אוניות מסע העבירו דברים ממקום למקום, עוד אחת מן הסיבות שהן היו כל כך כבדות, אנשים רבים חשבו איך להוריד את האוניה בקלות יותר וגם מבלי לשבור אותה וכך הגיעו לפתרון- כמו רציף עתיק. הרציף הזה היא בנוי כל שנקודתו הגבוהה היא בגובה תחתית האונייה וגם במישור מן נקודה גבוהה יותר לנקודה נמוכה יותר שהייתה במרחק קטן מהים, המישור הזה אפשר רווח בכוח בכך שכאשר הורידו את האונייה במישור, היה קל יותר להוריד אותה למטה מאשר בסתם גרירה ואחרי זה דחיפה מן נקודה הגבוהה לנמוכה- מה שיכל לגרום לקח שהיא תשבר.

Slide 5

במישור משופע הגוף תלוי במספר דברים וכוחות שונים הגורמים לו לקבל רווח בכוך קטן או גדול ואף לא.- גורם אחד הוא כוח החיכוך שבין הגוף לבין המשטח. דבר נוסף הגורם במישור משופע הוא הזווית בין הצלעות שמגדילה את השיפוע, ומשפיע

Slide 6

מישור משופע חוסך בכוח ובמרחק. ניקח לדוגמא מצב אחד בו אנו רוצים להוריד קובייה (לצורך העניין נאמר שהיא שוקלת 30 קילוגרם) ואנו צריכים לעשות זאת מבלי לשבור אותה. אז אנו נצטרך לדחוף את הקובייה למטה מן המקום הגבוה ואז נצטרך להפעיל כוח כדי שהיא גם לא תיפול יותר מדי מהר. לאחר מכן כשהיא תגיע לקרקע אנו נצטרך להמשיך לדחוף אותה. במישור משופע היינו יכולים להוריד את הקובייה כבר מלמעלה למטה באלכסון מבלי להפעיל כוח כדי לעצור אותה ככה מתאפר לנו רווח בכוח במישור משופע. ראו באיורים המוצגים למעלה. בסוף התהליך הגופים יגיעו לאותו המקום אך באמצעות מישור משופע השתמשו בפחות כוח מאשר המצב הרגיל.

Slide 1

עבודה בפיזיקה על מישור משופע בתקופה העתיקה מגיש: אייל אדלר כיתה: ח-7 שם המורה: ילנה טשרניחובסקי

Slide 2

תיאור הכוחות הפועלים על גוף שנמצא על מישור משופע

Slide 6

באילו מצבים מישור משופע חוסך במאמץ ובתוצאה? 30kg 30kg מישור משופע 30kg 30kg 30kg הורדה רגילה 30kg 30kg 30kg 30kg

Slide 7

סוף העבודה תודה רבה על ההקשבה והמשך יום טוב.

URL:
More by this User
Most Viewed
Previous Page Next Page
This user hasn't uploaded any other presenations yet.
Previous Page Next Page